Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kombinált bőrre milyen arcápol...

Kombinált bőrre milyen arcápolási termékeket és rutint ajánlotok?

Figyelt kérdés
Minden érdekel ebben a témában.

2019. dec. 3. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Kombinált bőröm van, felszíni vízhiányos, érzékeny és tág pórusaim vannak.

Fontos, hogy a rutint lépésről lépésre kell felépíteni, különben ha valami rossz akkor nem fogod tudni, hogy melyik termék okozza a problémát.

Lemosónak én a Cerave hidratáló arclemosó géljét használom, este előtte bioderma sensibio micellásvízzel leszedem a sminket (legközelebb garnier rózsaszínkupakosat veszem meg, nekem az is ugyan olyan jól működik).

Hidratálónak a The ordinary NMF-jét használom. (Skinsmart.hu-ról rendelem) Ez egy viszonylag sűrű állagú krém, de olajmentes és hamar beszívódik, nem tömíti el a pórusaimat.

Fényvédőnek pedig a purito comfy water-t használom. (bbkrém.hu-ról rendeltem) fizikai, nem fénylik az arcom utána.

Ha a lemosó-hidratáló-fényvédő kombót sikerül megtalálni és kb 1 hónapos használat után úgy látod, hogy mindegyik bevállt, akkor lehet tovább építgeti a rutint, szigorúan 1 termékkel egyszerre, mindent fokozatosan egyre sűrűbben.

Hámlasztóból nekem a geek&gorgeous cheer-up nagyon bevállt (szintén skinsmart.hu). Eleinte heti 1x használtam, majd szépen lassan eljutottam oda, hogy 2 naponta használom. Így nem szárít ki és nagyon szépen teszi a dolgát.

2 fajta szérumot használok. Reggel G&G aPAD (jó miteszerek ellen és halványítja az arcom pirosságát) reggel és este TO niacinamide+zinc (pórusaim kevésbé láthatóak és tisztábbak tőle és az egész arcomnak lesz egy nagyon üde, természetes fénye).

Ezek az aktív hatóanyagok nekem baromi sokat segítenek.

Amiről nem igazán tudom eldönteni, hogy tényleg olyan sokat hozzátesz a rutinomhoz az a tonik (purito green level) és az esszencia (cosrx snail mucin). Mindkettő hidratáló és bőrnyugatató, kellemes a használatuk de talán őket hagynám el ha muszáj lenne. Vagy legalábbis az egyiket mert kb ugyan az a funkciójuk.

Viszont mindenkinek más valik be. Nekem a bőrápolás olyan mint egy hobbi, imádom a hatóanyagokat "kutatni", nézni hogy mi mire jó, mi lehetne nekem kedvező. Rengeteg idő töltöttem a bőrápolás alapjainak megismerésével, így kb van foglamam, hogy mi az ami jó lehet a bőrömnek és mi az amit nagy ívben kerülnöm kell. De mindenki más, ezért sokat kell kísérletezgetni. Első körben a skinsmart.hu-t ajánlom, rengeteget lehet ott tanulni.

2019. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Uhhh, köszönöm ezt a hosszú választ. Isteni vagy!!
2019. dec. 3. 21:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Érzékeny kombinált bőröm van, a T-vonalban zsíros, a többi helyen normál, a T vonalban tág pórusaim vannak.

A mixa parfüm mentes (lila) micellás vizét használom.

A cerave foaming facial lemosóját használom, ez géles állagú és olajos bőrre van.

Három szérumot használok, az egyik a revox 30% aha hámlasztója, amit heti kétszer használok és 10-15 perc után lemosom.

A megfelelő hidratáló még nem találtam meg.

A balea 10% niacinamide és 1% zinkes szérumát reggelente teszem fel az arcomra és a dm sun dance 50 faktoros fényvédőjével fejezem be a rutint.

A 3. szérum a revox C vitaminos szérumja, amit este a cerave lemosó és a micellás víz használata után hagyok az arcomon. Ha nagyon ki van pirosodva az arcom vagy gyulladt akkor szoktam használni rá sudocremet.

2022. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!