Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon durva korpát hajfestéss...

Nagyon durva korpát hajfestéssel el lehet tűntetni?

Figyelt kérdés
Ilyen nagy foltokban hullanak a fejbőrömről, undorító a sötétbarna hajamon, és még viszket is. Szülés óta ilyen, kb 1 éve, előtte, még festetve volt, sose volt ilyen. Már mindent kipróbáltam, 4000 ftos sampont, ecetet, stb, de semmi nem használ. A festésre azért gondoltam, mert emlékszem, a falubeli c.gánygyerekek (8-10évesek) haja be lett feste, kiderült, mert az megöli a tetüt. Vajon a korpát is eltűnteti?
2019. dec. 17. 13:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Miket próbáltál? Viszket is? Nekem a neutrogena tgel vált be, a viszkető fejre való. Meg kéne nézni, hogy neked mitől van és arra használni sampont, mert több féle korpa van.
2019. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem lettél ekcémás, vagy esetleg pikkelysömör?

Ezek is megjelennek a fejbőrön is, és hasonló tünetei vannak.


Esetleg sampon összetevőjére is lehetsz allergiás. Akár hirtelen is.


A sebes fejbőrt a hajfestéshez használt hidrogén összehúzza és igen, a festés a tetűt elöli.


Próbálj kicsit hígított ecettel hajat mosni. Több alkalom kell, hogy legyen eredménye. Először ecettel leöntöd a hajad, majd hagyod egy kicsit rajta, utána samponnal megmosod.

2019. dec. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, még rosszabb lesz.


Vagy pikkelysöröd van vagy allergiás vagy a sampon egyik hozzá tevöjére.


Èn a citrus félékre vagyok érzékeny. Minden olyan sampon ami citrust vagy gyümölcssavat, fructost tartalmaz attól elkezdek havazni. De ha sok citrusfélét eszek amiknek nagy a savtartalma akkor pikkelysömör is kijön, ekkor nem csak a fejemen hanem a könyököm és térdem is iszonyatosan viszket.


Nekem a nivea és a headandsholders jött be. Használj csak olyan sampont egy hónapig ami kimondottan korpás fejre való.


Mivel ösz vagyok én állandóan festem, és ha ilyen nagyon korpás éppen a hajam akkor a festéktöl ki is sebesedik egy kicsit,és fáj is mikor felkenem.

2019. dec. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a korpa a hámló fejbőr,így biztos,hogy nem tenne jót ha befestenéd.

Én a helyedben talán még Jujube/amla porral próbálkoznék ( vízzel kell elkeverni őket,azt felvinni a fejbőrre és hajra) jó hajpakolás, elméletileg jó korpa ellen is.

2019. dec. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bőrgyógyász segíthet. A korpa a hámló fejbőr. Amit legtöbb esetben baktériumok vagy gombák okoznak. Több fajtája van és szakember tud segíteni merre érdemes elindulni. Írhat sampont, kenőcsöt vagy akár gyógyszeres kúrát is.

Kísérletezni nem érdemes de a hajfestés szerintem biztosan nem vezet célra.

2019. dec. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyászat
2019. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Gomba is lehet, menj bőrgyógyászhoz!
2019. dec. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Régen csak head&shoulderst használtam, de amióta ilyen a fejem, semmit nem ér. Kipróbáltam a forforin zsíros korpára való samponját, koffeines samponokat, meg szinte mindent, amit korpás, zsíros hajra ajánlanak. Az ecet úgy ahogy tényleg jó, igaz, hogy nagyon büdös, de azzal is max csak másnap vállalható a hajam. Amúgy ilyen piros foltok is vannak a fejbőrömön,de azt hittem, h az a pajzsmirigy alulműködés,vagy az inzulinrezisztencia miatt van.
2019. dec. 17. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez pikkelysömör szerintem.
2019. dec. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem meg Sabborhea, nekem az van. Bőrgyógyászhoz kell elmenni.
2019. dec. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!