Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szakáll növesztők! Ti hogyan...

Szakáll növesztők! Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés

Bemelegítésnek jöjjön egy kis wall of text:


31 éves vagyok, a genetikám sajnos nem adta meg a lehetőséget, hogy "nagy viking szakállam" legyen... pedig amióta az eszem tudom én mindig is szerettem volna/szeretnék nagy szakállat. Alapból egy erősnek mondható kecske szakállal büszkélkedhetek, emellé társul a bajusz illetve oldalanként 2-3 szőrszáll mint pajesz.


Tavaly jutott el a tudatomig, hogy a minoxidil szérummal javíthatunk a dolgon, így én egyből bele is rohantam kiegészítve a derma roller és biotin duóval. Először mint folyadékként használtam a minoxidilt, de nagyon pirosodtam tőle és ezmiatt váltottam a hab formára. Ővele nem volt semmi gondom, kicsit lassacskán (gondolom a genetikám miatt) de elkezdett látszódni a növekedés. 1 év folyamatos használat alatt sem lett meg a cél, de már messzebbről is lehet látni, hogy ennek a fickónak van valami a képén.. :) Mondhatnám azt is, hogy elégedett vagyok a termékkel, ezek nélkül még ennyi sem lenne ugye.


Ennek ellenére én a mai nappal befejezem a minoxidil használatát, ugyanis a minoxidil egyik -ritka- mellékhatása a megnövekedő szívverés. Ennek hatására elkezdtem szedni omega-3 kapszulát, de szerintem a helyzeten nem változtat semmit. A szakállam messze nincs "kész", de nem szeretném, hogy ebből bármi nagyobb baj kialakuljon.


Szóval a minoxidil ugrott, a derma roller, biotin és multivitamin marad.

Emellé elkezdek itthon súlyzós edzéseket végezni, elvileg ez is hozzájárul valamiben a növesztésben (plusz amúgy is sok ülőmunkát végzek, kell a mozgás).


A napokban olvasgatok a neten természetesebb módszereket a szakáll növesztéshez és 2 maradt meg bennem, a ricinus olaj és az argán olaj.



TLDR;


a kérdések a következők:

A ricinus olaj és az argán olaj valóban segítséget nyújt? Ha igen, ti honnan veszitek ezeket? Millió egy féle kiszerelésben és vele együtt nem egyenes arányban növekvő árakban kapni ezeket, kissé megtévesztő.


Esetleg ha tudtok egyéb tippeket, szívesen meghallgatom!


Mindenkinek előre is köszönöm az értékes válaszokat!



2019. dec. 30. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon foglalkoztam vele. Kenegettem, vagdostam... Mindig begyulladt.


Most semmit nem csinálok, csak heti 1x mosom. Titok, hogy minél kevesebbet kell babrálni.

4 hónap alatt 10 cm lett. Nem viszket, nem gyullad be.

2019. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen olajokat dm/rossmann/müllerben lehet kapni,

Nő talársaimtól hallottam ,hogy ők is hasznalnak ilyen-olyan olajokat (főleg hajra meg szempillákra), szóval nem feltétlen hülyeség amit olvastál :D

2019. dec. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy évig ment napi 2x?
2020. jan. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#

Első pár héten nem, legtöbbször csak 1x ment, sokszor kiment a fejemből..

A napi 2 alkalom az kb a 3-4. héttől lett folyamatos, plusz az egyéb kiegészítők.

2020. jan. 1. 12:56
 5/5 anonim válasza:
Vártunk legfőképpen.
2020. jan. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!