Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hajszeszekben található...

A hajszeszekben található minoxidil hatóanyagot miből nyerik ki?

Figyelt kérdés
Állatból, növényből, baktériumból vagy valamilyen szervetlen forrásból?

2020. jan. 5. 12:59
 1/3 anonim válasza:
Nem hinném hogy kinyernék bármiből is, inkább egyszerűbb vegyületekből "összerakrák", szakmaibb kifejezéssel megszintetizálják kisebb, és hozzáférhetőbb szerves vegyületekből.
2020. jan. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A minoxidil valóban nem szerves, természetesen fellelhető molekula.. képzeld, eleinte vérnyomás csökkentésére használták, aztán felfedezték, hogy hajnövesztő hatása is van, alkohol oldalban ("hajszesz) a fejbőrre tipikusan alkalmazva. A szer úgy hat, hogy a kálium csatorna fehérjéhez kötődik, és azt eredményezi, hogy a K+ kiáramlik a az érfalat felépìtő sejtekből. Ha a kálium + töltésű ion kiáramlik, akkor ezek az erek körüli izmom-sejtek elvesztik ingerelhetőségüket, nem reagálnak az agy küldötte parancsokra, emiatt ellazult állapotban maradnak. Ez abban nyilvánul meg, hogy az erek keresztmetszeete nagyobb lesz. A tágabb ér, jobb vérállátottságot és alacsonyabb pulzust jelent. Mivel javul a hajhagymák vérellátottsága, ezért kedvezőbbek a körülmények a haj visszanövésére.
2020. jan. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Akkor kiderült a forrása, ill a hatásmechanizmusában is okosabb lettem - pedig olvasom már egy jóideje az idevonatkozó cikkeket, gyakori kérdéseket.:)


A forrása azért érdekelt, mert vegán vagyok és keresem az androgün hajhullásomra a megoldást. 41 éves férfi vagyok és végérvényesen el szeretném dönteni, hogy mit tegyek. Még nem vészes, de évről évre egyre ritkább - lassan két éve már Alpecint is használok, de semmit sem javít a helyzeten.


Az eddigi olvasmányaim szerint a sok lehetőség közül egyedül a minoxidil hatóanyagú készítmények azok, amik eredményesek lehetnek.. Tudom, hogy abbahagyásával visszaáll a régi állapot. Viszont azt nem tudom, hogy hosszabb távon lennének e mellékhatások. Ezért vagyok bizonytalan. Tehát az az állapot, amit előidéz a "fejbőrben" (ami ugye nem természetes "értágulás") pl több évtized alatt nem okozhat e nem várt mellékhatást..., vagy abszolút ártalmatlan?

2020. jan. 6. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!