Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hol lehet jó borotvapamacsot,...

Hol lehet jó borotvapamacsot, borotvakést, krémet, és szappant venni?

Figyelt kérdés
Hol lehet ezeket venni ami nem ilyen extrém bolt?

2020. jan. 11. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez mennyire extrém?


[link]

2020. jan. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem online storera gondoltam, és nem is nagyon speciális borbély üzletre. Hanem egyszerű boltra, illatszer boltra, drogériára.
2020. jan. 11. 21:28
 3/6 anonim ***** válasza:

Müllerben és a DM-ben is van pemzli 1-2 ezer Ft-ért.

Müllerben láttam Palmolive borotvaszappant, az már egész használható (ezres körrnyéke)

A borotvakést gondold át ha még nem használtál ilyet, brutál vérfürdőket lehet vele rendezni és a gyakorlat megszerzése nem könnyű. Kezdésnek nagyságrenddel kezelhetőbb egy zsilettpengés borotva:

[link]

2020. jan. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A borotvakés vásárlásnál körültekintőnek kell lenni. Alapvetően ami gyanúsan olcsó, az sz*r. (Extrametal boltok Extrasol márkája, véletlenül se használd) Egy minőségibb borotva ára viszont elég húzós elsőre. Lehet kapni használtan jó minőségű késeket olcsón, de ott figyelni kell, hogy kitől veszel és mit. Meg persze ott vannak az ebay csodái (pl. Gold Dollar) aminek a minősége eléggé változó.

Nálam, amikor elkezdtem késsel borotválkozni, és tépett, mint állat, a legnagyobb kérdés az volt a számomra, hogy a technikám rossz, vagy a kés nem elég éles. Ha mindenképp késsel szeretnél borotválkozni, akkor két tippet tudok adni. Az első, hogy nézz fel a borotvaforum oldalra és olvasgass a késekről, technikákról, stb. Sokat lehet tanulni ott. A másik, hogy első nekifutásra vegyél egy shavette-t. Ez egy olyan borotvakés, ahol a penge helyén egy hagyományos, cserélhető borotvapenge van. Ezzel elsajátíthatod a technikát, rájöhetsz, hogy tetszik-e egyáltalán, és ha mégsem, akkor nem buksz nagyot (2-3 ezer ft körül már kapható fodrászkellékes boltokban)

Pamacsok. DM saját márkás Balea szintetikus pamacs kiváló darab. 2500 ft körül van és nem fogsz vele mellélőni. A Müller boltokban jelenleh NOM márka kapható, azt annyira jó szívvel nem tudom ajánlani. Egy szintetikus pamacsot vettem eddig, és összehasonlítva a régebben ugyan ott vett HJM szintetikussal (Black Fibre) elég nagy a különbség. Persze lehet, hogy csak én szaladtam bele valami hitványabb példányba, de amúgy nem rosszak. A borzpamacsaikról nem tudok nyilatkozni.

Krémek. Az említett Palmolive nagyon jó (én pont azzal kezdtem) de mellette a hazai Barbon és Figaró is remek. Plusz a Wilkinson krémje is. Viszont. A wilkinson szappant, ami kék vagy fekete kör alakú dobozban kapható, kerüld messzire, egy életre elveheti a kedved a borotvaszappanoktól. Ha valami extrábbra vágysz, akkor krémek közül a szintén Müllerben kapható Tabac (fűszeres) vagy Speick (gyógynövényes, levendulás) amit ajánlhatok, szappanokból a Proraso (több féle, notino webáruházból emberi áron kapható) HJM (több féle, Extrametal boltokban) vagy a magyar gyártmányú Benke Erika és a Balatoni Szappanok (saját webáruházukból)

Nagy hirtelen ennyi :)

2020. jan. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Van rutinom.
2020. jan. 12. 14:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 12. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!