Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Heges arccal kell leélnem az...

Heges arccal kell leélnem az életem?

Figyelt kérdés
Évekig súlyos akném volt,és bár még most sem múlt el teljesen,most már inkább csak a hegek a zavaróak.Atrofiás hegek azt hiszem,sok helyen mélyek,az alapozó sem tudja eltűntetni.Ti,akik esetleg hasonló problémával küzdöttetek,van erre egyáltalán valamilyen kezelés,ami javíthat egy kicsit is rajta? Sajnos a problémát bonyolítja,hogy lány vagyok,az önbecsülésemet teljesen elvesztettem,mindenki csak a heges bőrömet figyeli.:( Köszönöm a tanácsokat előre is!!

2020. febr. 5. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, atrophiás hegek vannak az arcodon, ha befele mélyülnek.

Sajnos nem lehet vele mit kezdeni.

Mondanám hogy léteznek minden féle kezelések, de egyik se annyira hatásos hogy nyomtalanúl eltünjenek.

2020. febr. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Anyukámnak is pattanásai voltak tinikorban, most 49 évesen is heges az arca:(

De ne csak a ‘győnyörű’ lányokat vedd észre, hanem azokat is akik alattad vannak. Mindenki rosszabbnak érzi magát mint amilyen. Nekem igaz, csak néha, de ha kijön egy pattanásom úgy érzem mindenki azt figyeli. Pedig igazából szerintem mindenki tesz rá magasról:) ha csinos vagy és ápolt akkor nem lesz belőle nagy hátrányod.

Esetleg kozmetikusnál kérdezz rá, hátha lehet enyhíteni:)

Off: Én nagyon szőrös típus vagyok, 3-4 naponta kellett epilálnom, nem tudtam elfogadni magam. Nekem is kozmetikus lézerrel oldotta meg. Szóval csak hajrá:)

2020. febr. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2020. febr. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Természetesen foglalkozz vele fizikailag, meg minden, de máshonnan közelíts hozzá:

Mindenkinek van valami baja.

Ha azt mondod, de "neki semmi látható legalább", lehet, hogy olyan helyen elégedetlen megával, ami alap helyzetben rejtve van, de emiatt mégis komplexusai vannak és nem mer bizonyos szintnél tovább lépni. Ugyanúgy problémája van, mint neked, simán lehet, hogy nagyobb is.

A másik, hogy lelki problémája is lehet embereknek. Olyan élethelyzetbe kerültek, olyan tapasztalatokat szereztek, ami miatt nehéz ellazulniuk, ismerkedniük utána már. Rossz, önző, élősködő emberek tönkretették őket, lelkileg megnyomorították nárcisztikusok. Azon sokkal nehezebb túllépni. Ráadásul talán nem is lehet.

Mindenkinek van valami baja, ami miatt nem elégedett magával.

Sokal nagyobb problémái vannak embereknek, ha látod őket, te odafigyelsz, észreveszed ezeket a problémákat, mert mondjuk látható fizikai dolgok, mégis okos vagy, odafigyelsz, kíváncsi vagy rájuk, mert megérdemlik, és ha megteszed, odafigyelsz, látod, hogy megéri, mert figyelemmel észreveszed, hogy érdekesek, szeretnivalóak.

Ugyanígy Te is érdekes és szeretnivaló vagy, és csak a másik emberen, a jellemén múlik, hogy hajlandó-e odafigyelni és kiváncsi lenni rád. De ez az ő jelleme, nem a te problémád miatt van. Semmi baj sincs veled, alapvetően ebből indulj ki! Ha ilyen miatt valaki elfordul akár csak gondolatban, vagy figyelemben, akkor az csakis őt minősíti.

És ha belegondolsz őszintén: Bárcsak mindenki csak a bőrével lenne elégedetlen. Leginkább nárcisztikus emberek által tönkretett lelkivilágok miatt vannak, lettek visszahúzódó, magányos emberek, akikkel elhitették, hogy nem érdekesek, nem lehet szeretni őket.

Mindig abből indulj ki, hogy nincs baj veled. A konkrét problémádat amennyire tudod, kezeled, sminkeled, járj utána, foglalkozz vele, de ne hidd, hogy értelmes, érzelmileg felnőtt ember a külsőségekkel ilyen szinten foglalkozik.

Bocs, hogy hosszú volt, de úgy látom a bőrproblémádnál fontosabb a lelki stressz miatta. Nincs okod rá. Ne hagyd, hogy egy nárcisztikus (pszihopata) tönkretegyen és ne tudj miatta már mosolyogni. Őt minősíti, ha nem lát mögé és nem kiváncsi az emberre. Ne ilyen élősködők hassanak az önbecsülésedre. Kezeld a problémádat, amennyire értelmesen lehet, de közben folyamatosan tudd, hogy nincs semmi okod elveszteni az önbecsülést ilyen emberek miatt. Mindenkinek van valami baja és ha valaki nem nem kiváncsi ilyen-olyan indokkal rád, az kizárólag magát minősíti. Mégis te lehetsz az értékesebb másnál. A lelked problémája nagyobb, mint a bőrödé, ne hagyd, hogy tönkre tegyék rossz emberekm sajnos van belőlük sok.

2020. febr. 6. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarok cinikusnak tűnni, de hasonlóan akné heges férfiak is vannak szép számmal, akiket szntén zavar, és aki teheti szakállal próbálja elfedni...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy az olyan pasikat, akik maguk is szenvednek tőle, valószinűleg nem zavarná, hogy a te arcodon is van, tehát például feléjük bátran nyithatnál, ha a többiekhez nincs is önbizalmad.

De egyébként én a magam részéről ha lányokkal kapcsolatban nem is nyilatkozhatok, de ha egy amúgy helyes pasin aknés heget látok, nem igazán tartom tőle rondábbnak. Persze nem szerencsés, de nem is a világvége. A nagy összképet tekintve -1 pontot von le mindössze.

2020. febr. 6. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
ja, és az lemaradt, hogy én magam nem vagyok aknés
2020. febr. 6. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is durván heges volt az arcom, még most is az de már alig látható, csak ha úgy esik rá a fény. Én már 5 lézeres kezelésen túl vagyok, emellett magas minőségű szerumokat, krémeket, hamlasztokat használok. És van javulás. Lesz még lézeres kezelésem idén, jövőre is még tervezek, vagy akár egy melyhamlasztas is szóba jöhet, meglátjuk majd. Bármi kérdésed van írj privátban. 21/F
2020. febr. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Párkapcsolat része már nem igazán érdekel.Azt már elfogadtam,és nem is igazán szeretnék úgy ismerkedni,hogy tudom a másik is inkább csak belemegy a beszélgetésekbe,közben pedig arra gondol,vajon miért kell beérnie egy csúnya nővel,ha szeretne maga mellé valakit.Nem szeretném magam már megalázni.Nekem csak az a fontos,hogy a barátok,család végre ne azt figyelje folyton rajtam,hogy milyen a bőröm,és a karrierembe se gátoljon.Köszönöm mindenkinek a választ,sokat segítettetek! :)
2020. febr. 8. 09:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!