Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti levagatnatok a hajatokat,...

Ti levagatnatok a hajatokat, ha mosas utan majdnem 3 ora lenne a vasalas, es a masodik nap mar zsiros lenne? Nem tudom mit tegyek 20/L

Figyelt kérdés

Mikor megmosom masnap majdnem 3 ora mire kivasalom, van ahol hullamos van ahol olyan gondor mintha be lenne csavarva, vasalas nelkul nem mennèk sehova csak itthon vagyok ugy ha tudom hogy nem megyek sehova nincs kedvem vasalni.

De mikor dolgozok, kegyetlen.

Mindig az van az eszembe mikor lesz idom hajat mosni, aztan reggel keljek fel 3 oraval korabban csak azert hogy kivasaljam, meg mèg egy ora mire elkeszulok.

Pl ha 6 kor kell kelnem, mert 7 kor megy a buszom ès reggel kell a hajam vasalni akkor mèg 4 kor sem elèg fel kelnem hogy a hajam rendbe tegyem.

Ugy szoktam hogy napkozbe hajat mosol es este kivasalom hogy ne reggel keljen.

De volt olyan hogy azert nem mentem dolgozni mert este nem tudtam kivasalni, reggel meg mikor csorgott az ora fèl 4 kor lesz*artam es fel se keltem annyira nem volt kedvem vasalgatni a hajam.

Nem tudom hogy levagassam e, sokkal konnyebb lenne az eletem viszont nekem a valig ero haj nem alna jol. : (

Ti mit tennètek?


2020. febr. 9. 16:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja es masik dolog a masodik nap mar olyan zsiros a hajam mintha vizes lenne.
2020. febr. 9. 16:24
 2/13 anonim válasza:
100%
Minek vasalni? Sokkal egyszerűbb lenne nélküle. Max 20 perc megmosni, aztán attól függ, hogyan szárítod, 10-30 perc szárítani.
2020. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs olyan, hogy nem állna jól. Milliónyi fazon van, tudsz miből válogatni. De a Zsírosodásra sampon váltás, száraz sampon opció lehet, ahogy a fonat vagy konty is csinos és takaró megoldás és úgy vasalgatni sem kell aznap. Szerintem először ezekkel kísérletezz.
2020. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 October15 ***** válasza:
48%

Nekem 1x volt hosszú hajam [28F] jó pár éve, szintén mocskosul zsírosodik. :D Gyakorlatilag reggel megmosom másnap reggel úgy nézek ki mint 1 csöves. Súlyosbító tényező hogy egy bizonyos hossz után indokolatlanul nagy hurkokba áll be a hajam kvázi göndör csak mondjuk egy lapockáig érő haj esetén az nálam 2 hurok max. :D


Egyszer nyáron arra keltem hogy a fésű gyakorlatialg megáll benne... eldurrant az agyam és levágtam egy késsel a rákba. :D Azóta inkább szakállat növesztek, az egyszerűbb.


De ami a tiédet illeti: Miért nem hordod hullámosan / göndören? Persze nyilván a te hajad hord ahogy jól esik de momentán szerintem a hullámos / göndör hosszú haj szép.


Ha a válligérő haj nem áll jól akkor... esetleg vmi rövidebb? Mármint nem nyakközépig vagy ilyesmi hanem tényleg effektíve rövid haj [gondolom megvan mire gondolok]. Az is elég jó tud lenni.

2020. febr. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

1. Ha hullámos-göndör hajad van, próbáld ki a CGM-et, ez az ilyen hajtípus ápolásáról szóló módszer. Van fb-n olyan csoport, hogy magyar göndör közösség, ott sok infó van, illetve göndörkacaj weboldal.

2. Ha mindenképp egyenesen akarod hordani, miért nem csináltatsz tartós egyenesítést?

3. Milyen hosszú a hajad? Mikor voltál utoljára fodrásznál? Van valami normális fazonja a hajadnak? Mi telik 3 órába kivasalni??? Már bocsánat, de ez abszurd... az unokatesóm "afro" haját 1 óra alatt ki lehet vasalni, pedig neki baromi göndör és sok a haja, szóval valamit rosszul csinálsz ha 3 órába telik és nem derékig érő hajad van.

2020. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ezt a 3 órát én sem értem. Rengeteg, hosszú hajam van és mosás kezdetétől vasalás végéig nagyon max 1,5 óra. Hogy vasalod?

Én pl megmososm, felcsavarom pólóba a hajam amíg az felkenem a arcomra a cuccokat, majd leengeden, hővédőt teszek rá és kifésülöm. Megszárítom kb 80%-ban. Szintén fésülés, megcsinalom az elválasztásokat, feltűzöm a nagyját. A vasalandó tincs kb 4 centi széles, szép lassan haladok a vasalóval és 1x megyek át 1 tincsen, 180 fokos vasalóval.

Mondjuk én nem vasalom minden nap, van, hogy csak feltűzöm, tök jó kontyokat lehet csinálni pár perc alatt és ahoz nem is kell egyenes haj. Vagy fonásokat is be lehet gyakorolni, szintén max 15 perc alatt szép frizurát lehet csinálni.

2020. febr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%

"aztan reggel keljek fel 3 oraval korabban csak azert hogy kivasaljam"

Megérdemled, hajrá.

2020. febr. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Derékig ér és nagyon vastag szálú
2020. febr. 9. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
94%
Járj utána a coco choco hajegyenesítésnek. Nekem megoldotta a problémát.
2020. febr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

De volt olyan hogy azert nem mentem dolgozni mert este nem tudtam kivasalni, reggel meg mikor csorgott az ora fèl 4 kor lesz*artam es fel se keltem annyira nem volt kedvem vasalgatni a hajam.



Na ez nagyon durva. Nekem is egy órás program a hajmosás-hajvasalás, és nincs kedvem sokszor hozzá, munka mellett az az 1 órát is nehéz kicsípni heti 2x a hétköznapokból. 3 órát meg nem is értem. Annyi fontosabb dolog van az életben, heti 9 órát a vasalgatással eltölteni butaság. Én biztos levágatnám, nem kell bubira rögtön, de már ha lapockáig ér, lehet, hogy előrébb vagy, illetve ha a fodrász ritkít rajta, az is segít. Válts sampont, nekem az segíteni szokott, meg nyilván most a sapka miatt jobban zsírosodik. Az én hajam is vállalhatatlan vasalás nélkül, de ha nincs időm/kedvem kivasalni, felteszem a fejem tetejére kontyban.

2020. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!