Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Mit javasoltok félig...

SOS! Mit javasoltok félig hullámos félig egyenes hajra?

Figyelt kérdés
A hajam eleje úgy néz ki mintha begöndörítettem volna, a hátulján viszont mintha sima egyenes lenne. Esetleg van valami tanácsotok? (nem szeretném vasalgatni minden nap)

2020. febr. 10. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen a hajam, sajnos nem tudsz ellene mit tenni. A megoldás egy jó hajvasaló, hogy ne kelljen mindennap vasalni. Én hajmosás után megmosom, és a következő hajmosásig kitart a hajam (egy héten 2x mosom). 18L
2020. febr. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Nem is kell vasalgatni minden nap. Egyszerűen elődöntöd, göndör vagy egyenes hajat szeretnél. Ha egyenes mellett döntesz, nekem nagyon bevállt a nivea STRAIGHT&GLOSS hajegyenesitő krém.

De van egy csomó fajta.

Ha göndör hajat akarsz, van több felé göndörítő hab (taft) , spray, de már sampon is. :) üdv, egy fodrász

2020. febr. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat:) A göndör/hullámos felé húzok jobban. Esetleg van valami termék ami biztos hogy jo pl: sampon/krém/hajhab?
2020. febr. 12. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:
Milyen sampont használsz? Nekem az segített sokat, hogy szép hullámos legyen mindenhol a hajam, hogy átálltam teljesen natúr, szilikon, szulfát és parabén mentes samponra. Akkoriban 3 lépéses hajformázásom volt, ami szintén nagyon sokat segített, mert enélkül szénakazal volt a fejem. Először is egy kis olajat nyomkodtam a hajamba (dove dry oil, valamilyen makadámdiós olaj, nagyon szereti a hajam) majd hajformázó krémet masszíroztam bele (balea saját márkás göndör hajra való krémje) aztán átnyomkodtam törölközővel (nem hagyományossal, hanem ilyen kis sporttörcsivel, hogy ne legyek gyapjas) majd még ezek után mikor már nem csöpögött a víz a hajamból (mert krémet még nagyon vizesen jó rátenni) akkor egy tenyérnyi baleás göndör hajra való habot is belenyomkodtam, eligazgattam a tincseket és hagytam megszáradni magától. Ettől nem kell megijedni, csúnya kemény és ragacsos lesz a haj mikor megszárad, de az a jó, mert ha olyankor teszel egy borsónyi olajat a tenyeredbe és jó alaposan átnyomkodod vele a hajad, akkor ez a keménység megszűnik és gyönyörű csillogó, puha és nagyon szépen hullámos hajad lesz (aminek még a volumenje is nagyon jó). Ez utóbbit SOTC módszernek hívják (scrunch out the crunch) és hullámos hajon csodásan működik. Azóta samponmentes lettem, neked is ajánlom amúgy ezt is, mert szebb a hajam mint valaha, de ha ez túl extrém akkor a fent írtakat tudom javasolni, illetve, hogy nézz utána a curly girl methodnak. Nekem ez segített rendbeszedni a sehullámos hajam, remélem te is megtalálod a neked ideális módszert :)
2020. febr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hatalmas segítség! :) Mindenképp kiprobalom, külön köszönet a termékek megnevezéséért;)
2020. febr. 23. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!