Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fessem vagy ne? Fodrászok...

Fessem vagy ne? Fodrászok válaszát várnám elsősorban. Nyilván elmehetnék egy fodrász üzletbe is és megkérdezhetném ugyan ezeket, de érdekel mindenki véleménye és így talán egyszerűbb döntést hoznom.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég vékonyszálú, hosszú, ápolt sötétbarna hajam van és már egy jó ideje vágyom egy kis változásra. Nem túl nagyra, de Feketére szeretném festeni a hajam.

Bőröm színe kreol, szemem barna, ha esetleg mondanátok, hogy kinekmi áll jól, attól függ milyen színű a bőre, szeme.

Hozzátenném, hogy sosem festettem még a hajam.

A kérdéseim a következők:

Mennyire roncsolnám meg a fekete hajfestékkel a hajam? Szóval az eddigi "normális" hajullásnál esetleg jobban hullana vagy ilyesmi?

Milyen jó minőségű hajfestéket ajánlotok a vékonyszálú hajamra?

Mennyire állna jól, nagy volna a változás?

Viszketne tőle a fejbőröm? Ezt azért is kérdezem, mert, ha a rég megszokott samponom helyett mással mosok hajat, viszket a fejbőröm a következő hajmosásig a megszokott samponommal.

Mondták páran, hogy inkább ne fessem, mert csak roncsolnám vele a hajam, vékonyszálú is, de na..annyira rosszat csak nem teszek vele, rendszert amúgy sem akarok belőle csinálni.

Nagy feneket kerítek ennek a kis dolognak, de nekem annál nagyobb dolog :D Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. febr. 11. 05:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én csak fodrász lánya vagyok, de a szakma körül nőttem fel. Az első, hogy ha nem akarod rendszeresen festeni, akkor NE! Ha hosszú a hajad és nem akarod barnára festeni utána(a feketétől amúgy is nehéz szabadulni), évekbe telhet, míg teljesen kinő a festett rész. Próbálj ki inkább színezőt, az nem annyira végleges.

És igaz, hogy a fekete festék elég nagy mértékben roncsolja a hajat, jobban is, mint a szőkítés. De nem hajhullással jelentkezik, hanem töredező, száraz, élettelen hajszálakkal.

Én semmi esetre sem tenném, főleg ha nem akarod hosszabb távon megtartani a fekete színt, de ez a Te döntésed.

2020. febr. 11. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Fekete rosszabb mint a szökítés.


A feket szín nem lehet kimosni, nem kopik ki, csak lenöl. Ès ha nöl le akkor ott marad a csúnya barna lenövés. Ha még is lekarod szedetni akkor szökítövel szedik le a feketét, ez totál tönkre teszi a hajadat.

A fekete öregít is.


Ha pl vöröst festesz rá, ßes nem tetszik, akkor köv hónapban egyszerüen barnát festesz rá és késsz, max 2-3 festésre a vörös totál eltünik. A fekete viszont soha csak lenöl vagy szökítövel leszedik....

#

Èn inkábbajánlom, hogy melír csíkokat tetess bele vagy vörösses árnyalatra fessed.

2020. febr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat! Ment a zöld like :)

Az első válaszolótól annyit szeretnék kérdezni, hogy milyen hajszínezőt ajánlasz, ha tudsz? Ártól függetlenül. Mert több, mint valószínű, hogy a színezésnél maradok.

2020. febr. 11. 09:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ennek a márkának több színű színező habját használtam(piros, ciklámen, kék), nekem nagyon bevált. Szinte csak neten lehet kapni, de nem drága. Kesztyűt mindenképp használj, mert megfog mindent is. [link]
2020. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon aggódsz a roncsolódás miatt,akkor esetleg utána nézhetsz a természetes hajfestésnek is (henna+indító), feketét úgy is el lehet érni.
2020. febr. 12. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a hennát annyira nem támogatom, mert ha utána mégis festeni, melírozni szeretné, az előző hennás festék gondot okozhat
2020. febr. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!