Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől ilyen zsíros az arcbőröm...

Mitől ilyen zsíros az arcbőröm illetve a hajam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok éve küzdök zsíros bőrrel/hajjal.

A bőröm a reggeli szappanos (sima baba szappan) langyosvizes arcmosás után 2-3-4 óra elteltével már igencsak zsíros, csillog a homlokom és az orrom környékén. Nem pattanásos a bőröm, soha nem is volt, a piros napjaim előtt szokott max 1-2 kisebb pattanás feltűnni, amúgy semmi.

Ritkán használok fekete arcmaszkot is, hátha "csodát" tesz, de nyilván nem tesz.

A hajam hosszú barna és vékonyszálú. 2 naponta, de van amikor minden nap mosnom kell, mert másnap reggelre már vállalhatatlan..millió egy sampont kipróbaltam már, de semmi. Viszket is jópártól a fejbőröm, ha nem Head & Soulders-t használok, mint jelenlenleg is, akkor korpásodom is.

Van, hogy 5-6 napig nem mosom a hajam hátha jobb lesz, de ez sem segít, hogy sokszor hagyok 2 hajmosás közt elegendő időt. Nem bügyürgetem, nem piszkálom, nem fésülöm egesz nap, de ugyanaz a helyzet, felkötve is.

Szárazsampont nagyon néha használok, ha épp nem szeretnék újra hajat mosni.

Úgyhogy nem tudom mi tevő legyek, reméltem esetleg ti tudtok néhány dolgot mondani, ami nektek bevált.

Válaszaitokat előre köszönöm!



2020. febr. 11. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A zsíros bőr nem csak a tini kor velejárója! Ez egy létező bőr típus, ami kortól nemtől függetlenül bárkinek lehet.

A hajad is ezért zsíros. Össze függésben van a kettő.


Én a helyedben nem hasznàlnam a baba szappan arcmosásra. Erősen lúgos kemhatasú és szarítja a bőrt. Ezzel is serkentve a faggyúmirigyeket a faggyú termelődésre. Tehàt ez miatt is lehet zsíros a bőröd. Folyamatossan termelődik a faggyú, mert agyon szárítod a szappanal a bőröd.

2020. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A szappan tényleg nem jó.
2020. febr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Segíthet még, ha mindennap friss párnahuzatot húzol fel. Min. 60 fokon mosd.
2020. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%
Befújhatod még a hajtöveket alkoholtartalmú dezodorral is.
2020. febr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!