Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy lehet kíméletesen leszedn...

Hogy lehet kíméletesen leszedni a napi sminket anélkül, hogy a fél szemöldököm kiesne és ráncosítanám a szemem alatti bőrt?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el napi szinten sminkelni, általában a szemöldökömet és a szemeimet festem ki. Micellás vízzel átitatott koronggal szedem le a sminket, de aggaszt, hogy napi szinten legalább 4-5 szemöldökszál kijön a sminkkel együtt, valamint a szempillaspirál leszedéséhez is dörzsölni kell a szemeimet, hogy leszedjem az egészet. Ti hogyan mossátok le a sminket?
2020. febr. 12. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
És a szememre kétfázisú szemfestéklemosót használom. Balea vagy garnier. Szinte egy-két mozdulat. Azután habzó arclemosógéllel lemosom a többi sminket, végül áttörlöm micellás víztel. De van, aki az egész arcára csak micellás vizet használ. De így én nem szeretem, mert akkor egy fél csomag vattakorongot elhasználok. Évek óta napi szinten sminkelek, de a szemöldököm sosem hullott. Pedig arra is mikor mit használok. Gél, pomádé, ceruza, por, stb. Szerintem valami terméked rossz, a szemöldök nem szokott hullani, vagy legalábbis észrevehetetlen mennyiségben.
2020. febr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

A mindenféle trendi lemosó cucc mind ócska marketingfogás. Tapasztalatból mondom, - és nagyon kevés százalék az, ami tényleg mindent eltávolít az arcról, - jellemzően azok, amik kétfázisúak és olajat is tartalmaznak.

A Niveának most van egy nagyon jó rózsás, - én azt használom. Ez az egyetlen, ami maximálisan bejött ezen a téren. Kövezzetek meg, - WC papírral vagy zsebkendővel szoktam az arcomra vinni. - Egyszerűen nem vagyok hajlandó ezeket a divatos, rettenet “vattapamacsokat” használni, mert egyrészt pénzkidobás, másrészt brutális környezetszennyezés.

Előtte natúr, hidegen sajtolt kókuszolajat használtam lemosásra, - ezt azóta is tudom ajánlani, mert mindent leold dörzsölés, felesleges mechanizmusok nélkül. Mivel kezdetben szilárd, a fajhoz hasonló, csak a bőr melegén olvad meg, - a kezeddel egyszerűen fel tudod vinni, majd meleg vízzel történő alapos lemosás után egy kis törölközővel letisztítani az egészet.

2020. febr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*vajhoz hasonló
2020. febr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem szabad dörzsölni. Kétfázisú lemosó hatásosabb, de mivel olajos nem kell az egész arcodra használni, csak a szemedre. Rajtatartod pár másodpercig és letörlöd. Ha nem jön le akkor megismétled. Nekem így nem hullik a szempillák, pedig én vízálló sminket használok.

Ezek márkás és drága arclemosók pedig ne tévesszenek meg, nem biztos hogy jó neked. Mindíg a bőrtípusodnak megfelelőt használj az arcodra.

2020. febr. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!