Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Kb 16 éves koromban kezdődött..

Most 22 vagyok.

Szóval 15-16évesen kezdtem el magam sminkelni. Tini voltam, azt sem tudtam mi micsoda, mit kenek az arcomra minden egyes nap suliba indulás előtt.

Ócska, nem jó minőségű alapozókat használtam es mivel par óra múlva mar kifenyesedett a bőrömön, ugy probaltam javítani hogy egy újabb réteget magamra kentem. Tehat naponta 2szer vagy 3szor is rá kentem a boromre az alapozókat.

Ez így ment kb 2 évig.

Aztan nagyon csúnya lett a bőröm.

Főleg a szám és az államon jöttek elő csúnya pattanasok, amik után ilyen lilás, barnás, piros foltok maradtak a bőrömön és nagyon nehezen múltak el.

Baratnoim is es a csaladom is eszre vette es mindig mondták is hogy nagyon csúnya böröm.

Próbaltam ra mindent.

Semmi nem javitott rajt.

Most ugye 22 vagyok es mar tisztaban vagyok vele hogy milyen kozmetikumokat kell rá hasznalnom.

Zsiros, kombinalt a borom. Probalok mindig karos anyagoktol mentes termekeket hasznalni.

De az államon egyszeruen nem javul a helyzet. Minden nap kijon egy vagy 2 uj pattanas es az a legnehezebb hogy a helyuket nem tudom eltuntetni.

Tenyleg ugy kepzeljetek el mint akinek tiszta az arcra de az állam az katasztrofa.


2020. febr. 14. 11:24
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Próbálj meg oda figyelni az étkezésre is, igyál sok folyadékot. Ha sok tejet iszol az is tud pattanásokat okozni vagy pl.a csoki, zsíros, fűszeres ételek.

Ha ezekre oda figyelsz és még mindig vannak pattanások akkor, érdemes kivizsgáltatni hogy rendben vannak e a hormonok. Utána pedig bőrgyógyásznak is megmutathatom.

2020. febr. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem biztos, hogy a korábbi termékektől van.

Voltál valamilyen szakembernél? Nőknél sokszor valamilyen hormonális vagy nőgyógyászati probléma is lehet a háttérben. Főleg, ha az áll körül jönnek mindig a pattanások.

2020. febr. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

El fogok menni borgyogyaszhoz es nogyogyaszhoz is

2020. febr. 14. 12:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem a sminktől van, hanem a hozzá nem értéstől. Illetve már önmagában a szervezetben, táplálkozásban, életmódban is lehetnek hibák.
2020. febr. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 qborka ***** válasza:

Amióta kerülöm a tejtermékeket sokkal szebb a bőröm. Szerintem próbáld ki,hogy legalább fél lévig nem eszel tejterméket.

Egyedül a zsemle/kenyér/perec/ropi összetevőit nem nézem, van -e benne tej/tejpor.

2020. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!