Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez mennyire ártana a hajamnak?

Ez mennyire ártana a hajamnak?

Figyelt kérdés
Régen festettem, nagyrészt sötétbarnára, de egyszer volt szőkítve, meg kék ombrém is volt. Gondolom, nem meglepő, hogy nem viselte jól a hajam. Levágattam teljesen, most vállig ér és egész egészséges. De nagyon hiányzik a színes haj. Arra gondoltam, hogy ombreként kiszőkíttetem a végét, de felül nem nyúlunk hozzá, ott nem lesz festve. A végét meg, miután szőke lett, kimosható, nem tartós hajszínezőkkel festeném. Jó fodrászhoz mennék, meg használnék olaplexet otthon is akár, de nagyon hiányzik a színes haj. Csak félek, hogy megint teljesen tönkremenne. Vagy ez még belefér?

2020. febr. 16. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
35%
A hajra legkárosabb a szőkítés. Hidrogén-peroxiddal szívatják ki belőle a színt. Ez az anyag erősen maró hatású. Tutira agyon fognak tőle töredezni a hajvégeid. Ha hosszú hajat szeretnél, szerintem felejtsd el a szőkítést. Nekem derékig érő hajam volt, sose volt festve, külön ápolom is. Egy bizonyos hossznál nem nő tovább, ha letöredezik a vége. Inkább próbálkozz olyan festéssel, amihez nem szükséges kiszőkítened a hajad. Vagy ha mégis, akkor számolj a következményekkel.
2020. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, valahogy sejtettem. :/ Csak reménykedtem benne, hogy már kitaláltak valami olyan anyagot, ami nem károsítja (mint pl az olaplex, csak gondoltam, van annál is jobb) a hajat. Rengeteg youtubernek tök szép, fényes, egészséges haja van, pedig festve/szőkítve van. Vannak, akik minden hónapban teljesen másszínűre festik a hajukat, meg szőkítik is, és nagyon szép marad a hajuk. Genetika lenne?
2020. febr. 17. 10:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Póthaj :)


Nem is gondolnád mennyi embernek van.

2020. febr. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!