Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Most csöppentem bele a smink...

Most csöppentem bele a smink világába! És szeretném ha írnátok pár, bőrápolási, hidratáló, smink előtt felvivendő terméket, meg ami a reggeli/esti rutinotokba szerepel?

Figyelt kérdés
Pl: hidratáló krém stb...
2020. febr. 17. 08:02
 1/5 anonim ***** válasza:
35%

Jótanács:ne vidd túlzásba.


(egy férfi)

2020. febr. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően két féle sminket különböztetünk meg. A nappalit és az alkalmit. A nappali smink célja, hogy úgy tűnjön, nincs ia rajtunk smink, csak úgy természetesen vagyunk ilyen szépek. Az alkalmi smink hangsúlyosabb, merészebb, színesebb. Ami szerintem az egésznek az alapja, a hidratálás. Méghozzá belülről. Napi legalább 2 liter tiszta vizet meg kell inni a szép bőrért. A helytelen táplálkozást is azonnal ki lehet szúrni az ember bőrén. Természetesen a külső hidratálás is fontos. Az, hogy kinek pontosan milyen termékek válnak be, teljesen egyéni, és a kor előrehaladtával változik. A legjobb, ha kikéred kozmetikus tanácsát, hogy a Te bőrödre mi lenne a legjobb. Fontos, hogy edzés és alvás előtt mosd le a sminket. (ha iskolás vagy, tesi elõtt is le kell mosni.) A nappali smink általában hidratáló, primer, alapozó, púder, pirosító, bronzosító, highlighter, korrektor, ajakbalzsam. Ehhez jöhet még szemhéjfesték, szemceruza, szempilla spirál, szemhéjtus, rúzs.
2020. febr. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nézd, ebbe az ember nem fejest ugrik, hanem előbb a lábujját teszi a vízbe, aztán térdig megy bele, és így tovább.


Én leírom neked a rutinomat, de ezer százalékra megmondom, hogy nem lesz tőle olyan szép a bőröd, mint nekem. Mint ahogy a neked való rutintól sem lenne olyan szép az én bőröm, mint a tied.

2020. febr. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
56%

Férfiként írok.

Minél kevesebb, nekem a természetesség jobban bejön.


Ha egy lány összejön egy fiúval, nem tud 0-24 sminkben lenni vele, előbb-utóbb úgyis lehull a lepel. Az sem tesz jót a bőrnek, ha állandóan rá van kenve valami mesterséges.


A jelenlegi barátnőm nagyon túlzásban viszi a sminkelést, már taszító. Előtte is minden volt barátnőm sminkelt, de épp egészséges mértékben, szinte észrevehetetlen volt. De a jelenlegin egy komplett maszk van szinte.


Kb. ha adok neki egy puszit, már én is ki vagyok festve...

De ezt mondtam is neki, többször is, szóval, nem csak itt szidom a háta mögött.

2020. febr. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sminkelés előtt:

-Foreo-val letisztítom az arcom, hogy pihepuha legyen.

-Teszek az alapozó alá primert (most a hidegebb időben a Too Faced Hangoverjét használtam, vagy a Laura Mercier Pure Canvas-t, tavasszal/nyáron a Smashbox fújósát szoktam).

Hidratáló krémet én csak akkor szoktam, ha úgy érzem, nagyon száraz a bőröm, amúgy nem teszek smink alá, bőven elég a primer.

-Ha kész a smink, akkor lefújom fixálóval (nekem többféle van: Kylie Cosmetics, MAC Fix+, Urban Decay, NYX, Estée Lauder, Too Faced, Smashbox... Őszinte leszek, szerintem mind ugyanolyan.)


Este már kicsit munkásabb a dolog, mert az alkalmi sminkemen általában van csillám, highlighter, erős rúzst, szóval nehezebb is leszedni. Ezért 2lépésben csinálom, először valamilyen olajos cuccal "meglazítom" (pl Clinique Take the day off balm-ja, vagy az IT Cosmetics-től a Bye Bye Makeup). Utána ha már kellően szétkentem mindent a fejemen, leöblítem vízzel az egészet. Ezután micellás vizes vattakoronggal + popsitörlővel leszedem, ami megmaradt. Ezután a tus alatt Foreozok az arctisztítómmal, és így érzem teljesen tisztának az arcom. Utána folytatom az arcápolási rutinom.

Ha hétköznap van, akkor elég a micellás víz+Foreo.

2020. márc. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!