Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Száraz és kipirosodott a...

Száraz és kipirosodott a bőröm a szám körül. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Állandóan ki van száradva az ajkam és a szám körül is piros száraz és hámlik a bőröm. Próbáltam mar rengeteg ajakbalzsamot, mindenmenteset, gyógyszertárit, boltit de egyik sem használt. Kentem rá az ekcémámra kapott krémemből is, az sem segített. Ekcémás vagyok,erre használtam régen szteroidos krémeket, kenőcsöket. Azt olvastam, hogy a szteroid mellékhatása is lehet.

Tudnátok tanácsot adni, hogy mit csináljak vele? Teljesen tanácstalan vagyok, régóta fennáll ez a helyzet és kezdem unni.

18L


2020. márc. 4. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Vas, vagy egyéb vitaminhiány.

Ajánlom a neutrogena sarki szedres ajakbalzsamát.

2020. márc. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2020. márc. 4. 18:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is éveken át állandóan előjött ez a probléma, brutálisan sebes tudott lenni a szám körül - ezer évnyi kivizsgálás után (miután màr arra is gyanakodtunk, hogy allergiás vagyok a fogszabályzómra stb stb...) arra jutott egy bőrgyógyász, hogy valószínű pszichés alapon jön elő nálam.

Én gyógyszertárban szoktam kikevertetni szájkörnyékre való krémet (tégelyeset, nem a stiftes verziót, bár a krém mellé azt is használok), szerintem az összes drogériás ajakbalzsam többet árt, mint használ. Nekem ez el szokta múlasztani.

Egyébként egy ideje nem jött elő ez a durva kiszáradás, de azért minden reggel+este vastagon bekenem a szájkörnyékem, hogy megelőzzem a bajt, napközben pedig a sima stiftes (gyógyszertári) ajakbalzsamot használom az ajkaimra.

2020. márc. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Botanical bőrápoló stift vált be a Rosacearttól, már az első használat után szinte teljesen felpuhult a bőröm és a pirosság is eltűnt.
2020. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!