Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lehet az oka, hogy az...

Mi lehet az oka, hogy az arcom egyik oldalán több pattanás van?

Figyelt kérdés

Az arcom jobb oldalán havonta kb. 3 pattanás jön ki, a bal oldalon viszont kb negyed évente 1.

És ami még érdekesebb, hogy a bal oldalon mindig hamar el is tűnik a pattanás nyoma, a jobb oldalon viszont akár fél évig is ott virítanak a pirosas-barnás foltok a pattanások után.



2020. márc. 11. 02:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Fogaid rendben vannak azon az oldalon?

Nekem egészen addig rendszeresen jöttek ki jobb oldalt pattanasaim amíg a bölcsesség fogamat ki nem szedték, mert bár nem nőtt ki, az inyem alatt kezdett romlani, és ettől voltam pattis..

2020. márc. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Két tippem van: az egyik, hogy az egyik oldalon vastagabb a képeden a bőr (elnézést, de nem tudtm megállni a vicces szófordulatot), mint a másik oldalon. Ez nem tudom, hogy mennyire általános, de nálam is ez van, én férfiként ezt borotválkozáskor, vagy a félrenőtt szórszálak kihúzgálásakor tapasztalom - az egyik oldal jóval érzékenyebb, mint a másik.


A másik tippem, hogy -ahogyan a legtöbbünk- csecsemőpózban, mindig ugyanazon az oldaladon alszol. Vagyis az egyik arcod éjjelente a párnán van, mig a másik szabadon levegőzik. Ez önmagában még nem okoz irritációt, de a mosószer, öblitő, vagy maga a párnahuzat anyaga okozhat.

2020. márc. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

1 - azon az oldalon telefonálsz

2 - azt az oldalt fogdosod jobban - akár a szabad kezeddel (pl. irodában dolgozol, egyik kézzel egérklikkelsz, a szabad kezeddel meg az arcod piszkálod stb.)

3 - azon az oldalon alszol és nem mosod gyakran a párnád.

2020. márc. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Esetleg dohanyzol lehet hogy azt az oldalt jobban éri a fust
2020. márc. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!