Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért fontos a szörtelenítés?

Miért fontos a szörtelenítés?

Figyelt kérdés
Miért néznek az emberek furán arra a nőre, (talán még el is ítélik) aki esetleg nem borotválja azokat a testrészeit, amiket láthat más ember is. (Gondolok itt esetleg alkarra, lábra)
2020. márc. 13. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért, mert a társadalom ezt várja el, illetve minden felületről (újságok, internet) az a kép köszön vissza, hogy az “ideális nő” nyaktól lefelé szőrtelen gyakorlatilag. Mindenki próbál a trendeknek megfelelni. A való életben mondjuk szerintem jóval árnyaltabb a dolog, én sok nőt látok szőrös alkarral vagy borostás lábbal, és nincs benne semmi furcsa. Meg ha megnézed, egyre nagyobb népszerűségnek örvend a természetesség ilyen formája, már a sűrű szemöldök a divat, illetve sok híresség kiáll a szőr mellett. Valamelyik évben nagy divat vokt a fesztiválok idején a flitteres hónaljszőr is :D
2020. márc. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Társadalmi elvárás, de az életben nem ilyen szigorú ez mint ilyen fórumokon. Én is látok szőrösebb női karokat,borostás lábakat,sőt a nyáron a Balcsinál több lánynak is láttam,hogy meg volt hagyva a szőr a lábán.Nyilván nem vaddisznőszőrök voltak,de azért észrevehető. Én sem szedek le mindenhonnan,mindent.L
2020. márc. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Miért jobb izmosnak lenni, mint átlagosnak?

Miért jobb egy sport autó, mint egy kis hétköznapi autó?

Miért jobb a puccos étterem, mint a menza?


Azért, mert az emberek olyan dolgokra vágynak, amit nehéz elérni. Ami nem hullik magától senki ölébe. Ami nem átlagos.

A szőrtelenítés is pont erről szól. Ha nem teszik semmit, szőrös vagyok, mint az ember általában ember. Ha elkezdek szőrteleníteni (ami nem is olyan egyszerű), akkor már egy magasabb (vélt vagy valós) megbecsülésű csoporthoz fogok tartozni.

2020. márc. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!