Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vasalástól és szőkítéstől...

Kétoldaluragasztó kérdése:

Vasalástól és szőkítéstől tönkrement haj helyreállitása?

Figyelt kérdés
Múlt nyáron a vállig érő hajam kiszőkítettem nagyon rosszul lett megcsinalva.És nagyjabol 8 hónapig szinte mindennap kivasaltam.Most levagattam viszont maradtak nehol benne meg szoke reszek a vegen es mar nem is vasalom.Regen dús erős hajam volt.Mostanra már vékonyszálú,hullik és erősen kiritkult.Tudnátok segiteni hogy hogyan tudnam helyrehozni hogy olyan legyen mint rég?A frissítő vágás most nem aktuális mert mar nagyon rovid a hajam es nem birnam ki ha rovidebb lenne.Koszi a valaszokat

2020. márc. 22. 22:37
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Igaz, én nem szőkítettem a hajamat (csak egyetlenegyszer 6 éve, de azt jó szalonban), viszont sok más módszerrel tönkretettem. Próbáltam megmenteni, de nem tudtam, nekem is vállig ért akkor, amikor elhatároztam, hogy kénytelen leszek levágatni, ha valaha is egészséges hajat akarok. Szóval kopasz lettem, és kb egy évig parókát hordtam. A végére már nagyon utáltam, meg amikor elhagytam a parókát, és pixie-ként hordtam a sajátomat, akkor is utáltam. Most ismét vállig ér, és most már úgy látom, hogy egyáltalán nem bántam meg, és megérte. Visszakaptam a hajamat. Vágás előtt nagyon kevés hajam volt, mert mind kihullott, és most újra dús és egészséges, mint gyerekkoromban volt.

Viszont sajnos göndör, úgyhogy muszáj vagyok vasalni. A régi hajvasalóm is jó volt (Remington PROtect S8700), de lecseréltem, és beruháztam egy Loreal Steampod-ra, ami nagyon drága volt, de az is megérte. Minden hajmosás után egyszer használom a tejjel is és az olajjal is, meg ha szükséges, akkor két hajmosás között átvasalom felületesen 2 perc alatt, ha begöndrödik kicsit. Imádom ezt a hajvasalót, életem legjobb vétele volt, annyira fényes és puha tőle a hajam, imádom, minden percben a hajamat simogatom. :D

A következő project az Olaplex lesz, mert nem bírok hajfestés nélkül élni, nagyon unom a hajszínemet, ráadásul most szőkíteni szeretném, de ezt még átgondolom, mert nem akarom mégegyszer levágatni. Szóval előtte rászánok sok pénzt, és kísérletezek. Bár azt mondják, hogy a sérült hajat is helyrehozza, de szeretnék biztosra menni. Budapesten egy Olaplex kezelés magában szalonban kb 15 ezer ft körül van, ha hajfestékhez/szőkítőhöz is raknak, az is plusz pénz. El szeretnék menni először egy ilyenre, aztán ha bejön, megveszem a teljes otthoni szettet (a legolcsóbban 40 ezerért láttam), meg talán azt a verzióját is, amit a fodrászok használnak a szalonban (ebből a legolcsóbb verzió 30 ezer). Fáj a szívem, hogy ilyen sokba kerül, de ezúttal biztosra akarok menni.


Röviden, vagy levágatod, vagy százezreket költesz rá. Ha van egy köztes megoldás is, arra én is kíváncsi lennék, ahogy magamat ismerem, jól fog még jönni a jövőben.

2020. márc. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!Azóta már elkezdtem valahogy rendbe hozni es mar jobb lett sokkal,Dm es hajvitamint szedek,eleg ritkan mosok hajat,balzsamot hasznalok,es a hajvasalot iszonyat messzirol elkerulom.Remélem en is tudtam segiteni neked:))
2020. márc. 26. 09:22
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is tönkrevágtam a szőkítéssel és a türelmetlenséggel.Most feleannyi hajam van, vannak tincses amik annyira letörtek h a fülemig érnek de úgy a többi a kulcscsontomig kb. Szóval rövid és levágatni én sem akarom. Minden hajmosás előtt olivás- ricinusos pakolás, sampom-balzsam-pakolás, hajszárítózni muszáj h egyenes legyen, hajvégápoló minden nap 2szer az egészre,És csatos póthajat hordok vagy a pótlófarkat.Most csak várom h nőjön és ha a letört rész elérik a vállam akkor vágatom le többit is válligérőre.
2020. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!