Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rizsvizes haj/arc pakolás....

Rizsvizes haj/arc pakolás. Hogyan használjuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Aki használta már a rizsvizes pakolást, hajra, leírná, hogy hogy használta.

Ricinusolajat már kipróbáltam(eredménnyel, nekem segített) ezt a hajmosás előtti napon fel szoktam kenni és másnap öblítem le,szóval több órán keresztül a hajamon van.

Kipróbálnám ezt a rizsvizes hajpakolást,

de mindenhol mást írnak, valahol 2 perc valahol 1 óra.

Valahol azt irják samponozás után..

Arra lennék kiváncsi.:

-hogy mennyi ideig lehet a hajon?

-hajmosás előtt vagy hajmosás után kell befújni vele a hajat?


Köszi előre is!

És, aki próbálta arcpakolásként, az is érdekelne hogy hogyan.



#szépség #rizsvíz #hajpakolásként/arcpakolásként
2020. ápr. 5. 04:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én a rizsvizet megcsináltam, hagytam állni, mikor büdös volt, akkor kentem a hajamra, rajta volt pár órát, amíg bírtam. Állítólag sokáig hagyhatod a hajon, de fél napokra inkább ne. Hajmosás után simább, fényesebb volt a hajam, de ennyi, nem nőtt semmivel, és pár nap után nagyon csúnya volt. Többször csináltam, szóval nem egy alkalom, az összes után egy pár nap után már mosnom kellett volna, pedig nekem 2 hétig is el lenne a hajam mosás nékül, mert nem zsírosodik meg semmi. DE nem mindenkinek ugyanolyan a haja, szóval, majd meglátod. Azt is próbáltam, hogy egy hétig mindennap, de akkor meg vagy a sok mosás, vagy a keverék miatt, de nagyon nem állt szépen a hajam.

A ricinus a legjobb szerintem, én kókuszolajjal vegyítem, fél napot is a fejemen hagyom, már annyi hajam van, hogy nem bírom el a fejem.

2020. ápr. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszod:)

Egyik youtubernél láttam, mondom próbáljuk ki. Tegnap csináltam meg a vizet, úgyhogy most még áll, majd kiderül :)

:D kb én is így vagyok, mondjuk alapból is sok hajam van, de sokkal fényesebb szebb, hosszabb lett.

Én két tojás sárgáját szoktam rakni bele, bebugyolálom aztan kész:)

Csak most erre a rizsvizre vagyok kiváncsi.

2020. ápr. 5. 11:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Én fujkáltam agyba-főbe, ki se mostam belőle. Puhább, hidratáltabb lett tőle a hajam.
2020. ápr. 6. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2. Én a tojást hiába mostam ki még nagyon illatos samponokkal többször is, akkor is éreztem a fejemen, úgyhogy azt nem szerettem.

De sok sikert a rizshez ha kipróbálod.

2020. ápr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Én WU2 samponnal mostam meg.

Én nem éreztem, vagy csak kicsit, de nem zavart.

Tegnap kipróbáltam a rizsvizet, kb 4 és fél órát hagytam a hajamon,megmostam, hát majd kiderül, hogy mennyire nő tőle, az tény, hogy nagyon selymes lett a hajam, és nem szárítottam meg, próbálom elhagyni a hajszárítást, most úgy is jön a jóidő,sajna vasalni muszáj, hogy valahogy kinézzen, különbben úgy nézek ki, mint egy oroszlán, hullámos göndör 😁

De vasalni is csak heti 1-szer, max 2-szer ha megyek vhova átvasalom aztán kész.

Most kb a mellemig ér a hajam, majd 1 hónap múlva meglátjuk, de úgy szeretnék már derékig érőt, vagy max fenékig.

Nekem rossz tapasztalataim vannak a fodrászokról, úgyhogy már évek óta nem voltam. Nem is hiányzik!

Azért sok olyan videót, cikket olvasok a hajápolásról, ha vágni kell akkor majd vágok én, most is kb 1-1,5 hónappal ezelőtt vágtam,és akkor elkezdtem a ricinust.

Tudom, nem kellene egy kalap alá vennem a fodrászokat, de ez van, úgymondd "félve" mennék.

Meg úgy is növesztem, ha vágni kell a végeiből én is megtudom azt csinálni.

A többit meg a pakolásokra bízom 😁

2020. ápr. 7. 05:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Arcra: megfőzöm a riszt,leszűröm. Összekeverem mézzel,tejjel,és hagyom állni 1 órát az arcomon(nagyon csöpög,ajánlatos lefedni papírtörlővel:D) utána lemosom,és a rizs vizével átöblítem az arcom. Ezt rajtahagyom.

Nekem nagyon nagyon bevált,a bőröm olyan egységes tőle,mintha alapozót használtam volna:O

A hajamra pedig próbáltam fermenált,és főzött rizsvízzel is,arra nekem sajnos nem vált be.Most kávés öblítést használok ez jónak tűnik:))(mondjuk remélem a szőke hajamat nem sötétíti be:D)

Remélem segítettem!!

2020. ápr. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia :)


Köszii,kifogom próbálni :)

Én anno még, a kávézaccot használtam arcradírozásra, mert ilyen szemcsés aztán utána meg egy baleas arctisztitóval (ami nekem nagyon bevállt) azzal mostam át, utána olyan sima volt az arcom, mint a babapopsi😁

De, nem biztos, hogy mindenkinek bejönne.

2020. ápr. 7. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!