Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy van ez a hajgöndörség?...

Hogy van ez a hajgöndörség? Mitől változik?

Figyelt kérdés

A szüleim mesélték, hogy nagyon göndör hajjal születtem, azonban első vágás után kiegyenesedett a hajam. Tudom, hogy sokaknak van ilyen (amellett, hogy a szín is változik). Én már önmagában ezt sem értem, hogy ezt mi okozza. A színváltozást azt jobban értem, ott a festékanyag játszik közre, na de a haj szerkezete mitől változik meg úgy, ahogy cseperedik a baba? Ez nem tiszta. De az meg végképp nem, hogy ez felnőtteknél is bekövetkezik.

Például anyukám amikor elkezdte növeszteni a haját és már váll alá ért, akkor olyan nagyon szép hullámok lettek benne, viszont amint levágatta rövidebbre (kleopátra jellegre), azonnal kiment a hullámosság.


Aztán ott van pl. Taylor Swift, neki is fiatalabb korában, amikor berobbant, olyan göndör haja volt, most meg, ahogy vágatta, úgy tűnt el a göndörség. Ezt olvastam is egy interjúban régebben, hogy nem csinált vele semmit, csak megváltozott magától.


No, a sok bevezető kérdés után az igazi kérdésem az lenne, hogy ezek szerint van valamilyen lehetőség visszahozni a göndörséget, vagy legalább csak egy kis hullám legyen a hajban?



2020. ápr. 7. 23:13
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Ezek genetikai tényezők, nem lehet változtatni rajta.

Egyes legendák szerint az embernek 7 évente változik a hajszerkezete.

4 évesen még göndör hajam volt, aztán az évek múlásával egyre egyenesebb lett. Aztán hosszabb távon megálltam a hullámosnál (2b-c, ha ez valakinek mond valamit).

A húgom pedig szögegyenes hajjal jött világra, most, tinédzser korára meg szinte báránygöndör lett neki.

2020. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az első mondatodat a hozzászólásod további részével sikeresen megcáfoltad :D
2020. ápr. 8. 13:35
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Drágaság: NEM csak azt hívják megváltoztathatatlan genetikai tényezőnek, hogy az illető megszületik egy bizonyos hajtípussal, és élete végéig ugyanolyan állagú, - hanem az is pont ilyen tényező, hogy kinek milyen ütemben és hogyan változik a haja élete során. Ez is genetika, és NEM LEHET akaratlagosan befolyásolni.

Nem tudod bemantrázni magadnak, hogy “jöjjön vissza egy kis göndörség a hajamba”, vagy elmondani érte hatvannégy Miatyánkot, mert szerintem te is érzed, hogy ez képtelenség. 😄

Ettől függetlenül hővel és hő nélkül is lehet formázni a hajat olyanra, amilyenre szeretnéd, - persze, nem lesz tartós az eredmény.

2020. ápr. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon feszült vagy? 😄
2020. ápr. 9. 16:38
 5/5 Toriiii66 ***** válasza:
Nem tudom én nagyon göndör hajjal születtem és most is nagyon göndör hajam van😂
2020. ápr. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!