Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitesszerek az egész arcon és...

Mitesszerek az egész arcon és törzsön. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Kb 11-12 éves korom óta küzdök mitesszerekkel, pattanásokkal. Eleinte csak az arcomon voltak, de 2-3 év múlva már elkesdett a mellkasomon és a hátamon is egyre több mitesszer megjelenni. Most leszek 20, és eléggé elkeserít a helyzet. Ráadásul lány létemre valahogy képtelen vagyok sminket elviselni magamon, akár már egy kis mennyiségû sminktõl is elbiselhetetlenül kényelmetlenül érzem magam.

Az önbizalmam nulla, és sokat stresszelek emiatt, sokszor szégyellem a bõrömet. Különösen nagy stresszhelyzetben elõfordul, hogy akár anélkül, hogy észrevenném, elkezdem kaparni. Ettõl persze csak romlik a helyzet, és már gyulladásaim is lesznek, amitõl mégjobban szégyenkezem és stresszelek, és így egy örök körforgásban vagyok. Egy ideje nagyon próbálok leszokni errõl a kaparászásról, de nagyon nehéz, mert folyamatosan csak a göböket látom a bõröm alatt, és a számuk kicsit sem csökken. Egyépként elég tág pórusaim vannak fõleg az orromon és az orrom mellett. Ha kotakarítom õket, jól látható tûszúrásnyi lyuk marad a helyén, ami egy nap múlva ismét el van tömõdve.

Már nagyon sok krémet kipróbáltam, eredménytelenül. Az étrendembõl elimináltam a legtöbb tejterméket és olajos magvat, és igyekszem elég vizet is inni.

Nem rég kiderüñt, hogy inzulinrexisztenciám van, azóta odafigyelek a szénhidrátra is és minél jobban kerülöm a finomított cukrokat.

Egy háziorvosi vizsgálat során az orvosom is felfigyelt rá, hogy az arcomtól a fenekemig gyakorlatilag szinte mindenhol jelennek meg mitesszerek, és elküldött kismedence- és pajzsmirigy vizsgálatra, ahol mindent rendben találtak, tehát a hormon probléma sem nagyon valószínû.

Már nem tudom, mit kezdhetnék a helyzettel. Ez az egész bõr-dolog eléggé kihat a magánéletre és a mindennapokra. Ha van valakinek bármi tippje még, azt szívesen fogadom, és nagyon-nagyon köszönöm.



2020. ápr. 25. 02:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Rendszeresen jarj el kozmetikushoz tisztitasra! +borgyogyasz
2020. ápr. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem is segíthet a kozmetikus. Nekem is volt hasonló amikor 13-16 éves voltam. Nekem a vállamon, hátam tetején, és az egész felkaromon, de úgy hogy konkrétan 05-1 cm volt közöttük.Nekem ez csak párszor jött elő úgy évente 2x-3x de általában stresszesebb időszakokban. Én ugyanúgy vakartam, több lett, begyulladt...

Nekem az segíthet, hogy anyukám legjobb barátnője kozmetikus és gyors tippet kértem tőle. Ő azt mondta hogy ő fogkrémet és szódabikarbónát használ a lányán (Ügyfeleknél nem tudom) és neki ez segített próbáljam ki.

Úgy csináltuk hogy meleg szinte már forró vizes töröközőt raktunk a karomra és hátamra hogy megpuhítsa a bőrt. Azután ,anyukám összekevert fogrémet szódabikarbónával, és egy kefével elkezdte bedörzsölni az érintett területet.Most szólok hogyha jól csinálják elég fájdalmas tud lenni, mert elég erősen kell csinálni ahhoz hogy ki szedje a mitesszereket(csak képzeld el). Utána meleg vizes zuhany.

Utána egy kicsit vörös lesz, de nekem elmúltak mindig .

Kb. a fele kijött rögtön a többit vagy kinyomogattam, vagy 1-2 nap után azok is megadták magukat. SZóval nekem ezek mindig segítettek, remélem neked is fognak, de azt nekem is mondta hogy nem mindenkinél válik be mert miteszer, és ember függő.

De szurkolok hogy neked sikerüljön. (És ha lehet kérd egy másik ember segítségét, úgy nyilván könnyebb lesz. :)


Ui. Mi arcra nem próbáltuk, azt hiszem oda nem is szabad mert sokkal érzékenyebb a bőr!


17/L

2020. máj. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!