Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hátam és a melkasom tele...

A hátam és a melkasom tele van pattanással, mit tegyek, hogy eltűnjenek?

Figyelt kérdés
Már elég rég óta ott vannak és mindig kaparom őket, tudom nem kéne de nem tudom nem kaparni. Most, hogy jön a jó idő én is szeretnék szolídabb ruhákat felvenni, de így nem tudok mivel eléggé zavar. Mit tudjak tenni, vele csinálni, hogy mi hamarabb eltűnjenek? Kinek, milyen termékek váltak be, mit ajánlotok?

2020. ápr. 28. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
35%

Ha megkeresnéd az okot, a megoldás is jön magától.


Én allergiára vagy egészségtelen életmódra tippelek.

2020. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
1 dolog!!!! NE KAPARD ÉS NE NYOMKODD!!! Valszeg nincs erre speckó módszer de ha nem nyomkodod és kaparod nem fog látszni csak a mérges patik... Ennyi
2020. ápr. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Ugyanúgy kell kezelni, mintha az arcodon jönne elő. Szépen ápolni kell, egyrészt rendszeresen tisztálkodni, ha megizzadsz, lezuhanyozni, illetve rendszersen használni bőrradírt. Illetve folthalványító, sebgyógyító, pattanáseltávolító kozmetikumokat kell rá használni. Nekem bevált a szalicilsav, viszont ha több jön elő, akkor retinolos és C-vitaminos termékekkel szoktam ápolni.

Egyébként egyáltalán nem biztos, hogy életmódból adódik, én is egészséges életmódot folytatok, rendszeresen sportolok és odafigyelek az étkezésre, allergiám sincs (húst,tejterméket nem eszek, de gluténmentesen is próbálkoztam, ugyanúgy előjött), mégis kijön 15 éve folyamatosan, főleg ha melegben megizzadok a ruha alatt. Radírozni kell, hogy az elhalt hámsejtek lejöjjenek és ne tömítsék el a pórusokat, ne kapard őket, mert sokkal nehezebben fognak begyógyulni, illetve a foltokra meg folthalványító termékeket kell használni és ennyi. Bármit, amit az arcodra használnál, jó a hátadra is.

2020. ápr. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én fekete szappannal mosom meg a hátam, aztán használok rá tonikot, majd bekenem szalicilsavas szérummal. Nálam ez segít, mert nagyon zsíros a hátamon a bőr. Hiába eszek egészségesen, sportolok (utána mindját le is zuhanyozok), sok vizet iszok, hormonjaim rendben, allergiás sem vagyok stb.

Ha nagyon sok pattanásod van, akkor érdemes bőrgyógyászhoz menned. Én 17 évesen jártam, szintén a hátammal és akkor ott kaptam 2-3 hetente kezelést és attól gyönyörűen eltűntek a pattanásaim. De ennek már 10 éve.

2020. ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!