Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Göndör haj ápolásában kérhetek...

Göndör haj ápolásában kérhetek pár jól be vállt tippet, tanácsot?

Figyelt kérdés

Mindig is száraz típusú volt a hajam, de a legutóbbi időben tudtam egy kicsit puhítani rajta, viszont most elköltöztem és nagyon kemény a víz, így megint csontszáraz és az előző termék sem használ. Tudtok ajánlani valami jó kis terméket, ami nektek használt?

És a göndörség megtartására is, mert mikor másnap felkelek, állandóan bolyhos lesz, és hiába csinálok neki bármit, szöszös és a fejemre lapul. Kezdek megbarátkozni a ténnyel, hogy nem egységesen göndör a hajam, mert kb 10 évesen kezdett begöndörödni, de akkor is csak elől pár tincs, és utána a többi. Így az lett ennek az eredménye, hogy elől a hajtövektől göndörödik, nagyobb csigákban, míg hát inkább hullámos és a hajtövektől kb 5 centitől kezd hullámosodni. Tehát állandóan a fejemre van lapulva a hajam, és nem tudok neki mit csinálni, nincs tartása, és ez a nagyon lelapult haj amúgy sem áll jól, mert úgy nézek ki vele, mint egy ázott puli.

Tudtok valami jó kis módszert, titkot, terméket ajánlani, hogy nektek mi vált be, mi a hajápolási rutinotok? Előre is köszi!



2020. máj. 1. 08:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sampon : herbal essences fehérepres

Balzsam : herbal essences moringás (minden hajmosásnál)

Hajpakolas: szintén herbal essences kókuszos (minden 2. Hajmosásnál)


Hajápolo olaj: tiszta argán olaj, (nedves hajvégekre, 2 csepp tenyérbe és óvatosan a bedörzsölni a hajvégekbe)


Plusz én szoktam sprayt is utána, a Johnsonsnak van egy gyerekeknek való spray, argán olaj van abban is, két fújás elég, ne hajtore fújd hanem úgy a hajtőtől 2-3 centire lefelé.


Havi 1x jojoba olaj, olíva olaj, argán olaj és ricinus olaj összekeverni és hajtőtől hajvégig bekenni 2-3 órát hagyni hatni és kimosni


Plusz a hajformazas is fontos, használj hővédőt, és a hajszarito nagy fejével szárítsd, nem tudom hogy hívják valami d betűs 😀 nézz róla videókat YouTube tele van göndör hajú lányok hajformazós videoival, nemrég a dárdai blanka rakott fel egyet

2020. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen sampon,amiben sodium lauryl sulphat van!


Én a Loreal low samponját használom és a Maria Nila pakolását. A kislányomnak combközépig érő gyűrűgöndör haja van, amt csak mosáskor fésülök. Sosem csimbókos, kócos és ezekkel a cuccokkal selymes és a mosás-fésülés max 10 perc. Nekem borzalmas volt a festéstől, szőkítéstől, de ezekkel 2 hét alatt fantasztikusan gyönyörű lett.

2020. máj. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Toriiii66 ***** válasza:
70%

Szia ismerős😂

Nekem amik beváltak: Garniel botanic therapy sampon.

2x samponozok, 2.ra rajtahagyom 3 percre.

Balzsamnak Pantene repair balzsamot használok, ezt 5 percre hagyom rajta (csak a hajvégre teszem) , majd HIDEG vízzel mosom le, mert ettől fényesebb.

Ezután jön a hajpakolás ami a garniel fructis hair foodja. Nekem az aloe verás van meg. Ez felkenem a hajvégekre, és 20 percet hagyom rajta, úgy hogy zuhanysapka van a fejemen (csodát művel)

Aztán lemosom,régi pamut pólóba teszem a hajam (kevésbé lesz szálkás).

10 perc múlva leveszem a pólót, és hajhabot teszek a hajamra (nekem 1-2 maroknyi kell, hátközépig ér a hajam) a hajhabom neve wellaflex

Majd diffúzoros hajszárítóval megszárítom. Így lesz gyönyörű fényes hajkoronám.

Néha csinálok rizsvizes hajpakolást amitől nekem 5 hónap alatt heti 1x mosással 8 cmt nőtt a hajam. Van fent videó hogy kell csinálni, csak be kell youtubera írni

Avramlatosca rizsviz

Remélem tudtam segíteni 💓

2020. máj. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A lapulás ellen én minden hajmosás után lehajolok jó sok ideig például egy székben, és a gyakran lapuló részeket a föld felé simogatom a tövüknél, aztán hagyom csak lógni, így szárad.
2020. máj. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon lelapul akkor fesuvel tupirozok egy kicsit a tővenel, hamar megvan. A szöszosodes ellen meg nem kimosós balzsamot teszek ra van, hogy ezutan vagy amikor még kicsit nedves osszetekerem a fejem tetejen egy hajgumival es egy darabig ugy hagyom.
2020. máj. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
3-as: dupla sampon, ráadásul rajta is hagyod, majd megpróbálod visszahidratálni egy rakat egyébvegyszerrel és végül egy másik vegyicsomaggal formázod....Még olvasni is kín, hogyan bánsz a hajaddal , ne haragudj. Nem baxtatásból írom, ne sértődj meg. Csak nem logikus, hogy agyonszárítod az SLS-es samponnal, majd 1 perc múlva az ellenekezőjét akarod elérni.
2020. máj. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Innen ( [link] válassz termékeket, de a biztonság kedvéért ellenőrizd le az összetevőket( [link] mert a gyártók szeretik folyamatosan változtatni.

Én egyébként úgy csinálom, hogy megmosom samponnal, aztán teszek rá balzsamot és közben kifésülöm. Van, hogy a víz alatt az ujjaimmal,ha nagyon kócos, akkor fésüvel. Utána kiöblítem a balzsamot. Ilyenkor mindig lefele hajtom a fejem, így nem kócolódnak össze a tincsek a tarkómnál. Így lehajtott fejjel megnyomkodom egy pamut pólóval, hogy nem csöpögjön belőle a víz, de azért elég nedves maradjon. Ezután lenmagzselét vagy hajhabot oszlatok el a hajamon. Én azt vettem észre, hogy ha diffúzoros hajszárítóval szárítom, akkor sokkal göndörebb. Bárhogy is szárítod, arra figyelj, hogy ne húzza le a súlya, mert akkor lelapul. Tehát hajtsd előre a fejed, vagy csatold fel.

Ez a basic rutinom. Havonta párszor szoktam extrákat is belerakni. Pl. almaecetes öblítés. Ezt balzsamozás es formázás között szoktam, elkeverek 1-2 ek ecetet vízben és átöblítem vele a hajamat, fejbőrt is. Nem mosom ki utána vízzel. Rizsvíz hasonló módon, de azt rajta hagyom 15 percig és utána kiöblítem. Van még a kókuszos hajpakolás, ilyenkor 2-3 órára kókuszolaj megy a hajamra, majd samponnal jól kimosom. Fentebb írtak jó olajokat ehhez. Ezeket sose egyszerre alkalmazom, csak amikor látom, hogy szüksége van rá a hajamnak (vagy a lelkemnek😂)

Mint látod, nem a termékekre helyeztem a hangsúlyt, inkább a módszerre.

Én anno amikor elkezdtem figyelni a hajamra, az ő videóiból tanultam, szerintem nagyon jól elmondja az ilyen alap dolgokat. https://www.youtube.com/playlist?list=PL8t1CFtH4qN1E0EEAZ6HJ..

2020. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Meg nem lattam emlitve, hogy sokat kocolhat-ronthat a gondor hajon a parnahuzat, ezert a selyem parnahuzat ajanlott (elvileg a bornek is jobb). Nekem nagyon bevalt, lathatoan sokkal jobb a hajam felkeles utan mint regen sima pamut huzattal. Nezz utana mert van ra magyarazat es van tobb arkategorias selyem huzat is. Emellett mosas utan/mosast koveto napokban arganolajat hasznalok a hajamra, a fejboromre pedig ricinus olajat. Cantu leave-in conditionert is hasznalok mosas utan, ami sokat segit.


Ezek persze csak sajat tapasztalatok, en is folyton probalom jobban gondozni a gondor hajamat a kulonbozo kulso hatasoktol vedve.

2020. júl. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Szia,ami a legfontosabb hogy a göndör haj alapjáraton is szárazabb hatású sprődebb. Védeni kell a felesleges hőhatástol. Én nem száritom,hagyom megszáradni. És csak akkor mosom ha nagyon muszáj,a göndör haj nagyon lassan zsírosodik,és szüksége is van erre a vedőrètegre. Ja és csak hajmosaskor fésüld különben szörnyella leszel.
2020. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hajmosás előtt még szárazon kifesulom mert gubancos, ha vizes állítólag sérülékenyebb és meg is nyulik(és a lefolyonak is jobb:p
2020. szept. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!