Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A szemcsés felületű, radírozós...

A szemcsés felületű, radírozós vattakorongot melyik lépésnél érdemes beépíteni a rutinba? Egyik fele radírozós, másik fele normál. 

Figyelt kérdés

A következő három közül szerintetek melyik a legjobb módszer?


1. 


- a korong szemcsés felére arclemosó gél vagy arctej kerül (ki mit szokott használni), ezt dörzsölgetni a nedves arcon; öblítés és szárazra törlés

- a korong másik (normál) felére tonik; arcot áttörölni (ez eltávolítja az arclemosó maradványaival együtt a korongból esetlegesen a bőrön maradt nagyon pici kis golyócskákat is)

- krémezés


2. 

- arctisztítás szokott módon (gél vagy tej);  öblítés és szárazra törlés

- tonik a korong szemcsés felére; arc átdörzsölése

- a korong normál felével arc áttörlése (hogy megszabaduljunk az esetleges golyócskáktól)

- krémezés


3. 

- arctisztítás szokott módon (gél vagy tej); öblítés 

- sima vízzel benedvesíteni a korong szemcsés felét; arcot átdörzsölni

- a korong másik (normál) felére tonik; arcot áttörölni

- krémezés



Nekem a harmadik módszer tetszik a legjobban, ti mit gondoltok? Azért kérdezem, mert állítólag ártani is lehet a bőrnek ezekkel a radírozós korongokkal, ha nem megfelelően használjuk. Amúgy nem gyakran, csak kéthetente használnám.



#arcradír #radírozás #vattakorong #szemcsés vattakorong #peelingpad #radírozós vattakorong
2020. máj. 14. 16:49
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Tudnál képet/linket küldeni hogy pontosan milyen korongról van szó?
2020. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Pl. ez:

[link]

2020. máj. 27. 02:09
 3/30 anonim ***** válasza:
Szia, nekem van ilyesmi korongom. 1.Arclemosó: a sima felét használd ha nem szeretnéd radírozni a bőröd, DE ez a fele is minimálisan radíroz(úgy gondolom fölösleges evvel a felével mosni). A dörzsis felét akkor használd ha szeretnél egy kis radírozos hatást is, ne használd erősen, csak szépen gyengéden(minden arcradírt csak gyengéden). 2.tonik: csak a sima felével. Nem kell a tonik használatához radírozás. Én egyébként micellás vízhez, ritkán tonikhoz(nekem nem szereti a bőröm)használom a sima felét. Arclemosóval pedig a dörzsis felét akkor, amikor szeretném kicsit átradírozni az arcom, de éppen érzékeny, ugyanis a rendes arcradírom durvábbnak mondható, így az ilyenkor nem túl jó.
2020. máj. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Ezt nem is tudtam, hogy a Duchesse és hasonló korongok "sima" fele sem teljesen sima... Akkor viszont érdemes egy másik, normál korongot használni a Duchesse sima fele helyett.

Mindenesetre ha a dörzsis felét arclemosóval használom, és utána ugye jön a tonik (egy másik sima koronggal), akkor a tonik el tudja maradéktalanul távolítani mind az arclemosó maradványait, mind pedig a korongból az arcon maradó pici golyócskákat? Esetleg érdemes ilyenkor több tonikot használni, hogy minden jöjjön le?

2020. máj. 27. 13:58
 5/30 anonim ***** válasza:
Igazából nekem pamut újrahasználható korongjaim vannak, úgyhogy az nem 100%ig sima. Arclemosó után vízzel öblitsd le az arcod. A tonik arra való hogy összehúzza a pórusokat és ha esetleg valamit nem távolított el az arclemosó azt eltávolítja. Nem kell több féle tonik. Az arclemosó dolga hogy eltávolítsa a szennyeződéseket. Ezt vízzel le kell öblíteni az arcról, majd azt szárazra törölni. Ezután jöhet a tonik, majd egy arckrém.
2020. máj. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Ez lehet egy jó rutin: 1. Arclemosó: simán a kezeddel, vagy a dörzsis résszel (elég max heti kétszer dörzsissel) Mossad meg az arcod. Öblítsd le és szárítsd meg az arcod. 2.Tonik: a korong sima felével töröld át vele az arcod. 3.Arckrém
2020. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Igen, én is így szoktam. Bocsi, ezt tényleg nem írtam külön le, de valóban az arclemosót persze leöblítem vízzel, utána megtörlöm az arcom, majd jön a tonik és krém. Csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha a dörzsis korongot arclemosóval használom, akkor a szokásos mennyiségű tonik elég-e, hogy mindent leszedjem (az arclemosó maradványait és a korongból származó golyócskákat is).
2020. máj. 27. 20:18
 8/30 anonim ***** válasza:
Az arclemosó maradványait és golyócskákat a víznek kéne lemosni. Ez nem a tonik szerepe.
2020. máj. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Ja, ok. De amúgy az is jó módszer, ha az arclemosás után használom sima vízzel a dörzsis korongot? Tehát: arclemosó, öblítés, dörzsis korong vízzel, még egyszer öblítés, majd szárazra törlés, tonik és krém.
2020. máj. 27. 20:57
 10/30 anonim ***** válasza:
Igen, az is jó lehet. Arra figyelj viszont hogy a dörzsis részt elég csak heti kétszer használni. Nem szabad "túlradírozni" a bőrt
2020. máj. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!