Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan dolgozzam fel a kopaszo...

Hogyan dolgozzam fel a kopaszodást?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok, diffúzan kopaszodok, a fejem tetején már nagyon vékony szálú a hajam és alig van. Rengeteg orvosnál voltam már, érdemben egyik vizsgálat sem mutatott semmit, hogy bajom lenne. Sanszos hogy 100% genetika. Hajbeültetés sem jöhet szóba, túl nagy terület, és az adóteruleten is ritkás a hajam. Leborotvalt fej sem jöhet szóba, nagyon nem áll jól sajnos.


És ami miatt nagyon zavar. Utálom így magam. Sokkal kevesebb a magabiztosságom. Látom hogy más fiúk milyen hajakat csinálnak, beszaritjak, nagy volumen stb. és hogy mennyivel jobban néznek így ki. És tudom hogy én is mennyivel jobban néznék ki normális hajjal. A lányoknak is ezerszer jobban bejönnék, mert amúgy relatív helyes vagyok de ez a kopaszodás mindent elront. Egyszerűen rossz érzés belenezni a tükörbe, rossz érzés hogy nem az vagyok, aki szeretnék emiatt.


Óriási stresszt okoz ez az életemben. Azt érzem így hogy nem vagyok elég jó ( ami igaz is így) pedig nem tehetek róla.


Emellett nem vagyok gazdag, nincs se lakásom, se kocsim. BME gépész kárára járok, és koliban lakom (laktam amíg a korona fel nem borította teljesen az életem de ez másik sztori)

Tetszik nagyon egy lány, de nem jöttünk össze, ő meg is említette hogy nagyon bír de nem akarja hogy az ő gyerekei is kopaszodjanak. Ez is nagyon rosszul esett.

Szóval hajjal kB. engem szednenek fel a csajok, így meg sokszor kellemetlen az egész a kopaszodásom miatt.


Hogy tudnék tullepni ezen?



2020. máj. 21. 16:51
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mennyire szembetuno a kopaszodasod? A halantekodnal is kopaszkodsz? Sok fiatal akiknek a 20as eveik elejen egy kicsit elkezd hatrahuzodni, ritkulni a hajuk, rogton betojnak, de altalaban annak aki nem latja minden nap az illetot fel sem tunik. Neked mennyire sulyos?
2020. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos eléggé súlyos. Ha fentről esik rá a fény akkor már látszik a fejborom, ami zsíros is és csillog. Egész fejemen kevés a haj. De a fejtetőn a legrosszabb. Viszont nem az a tipikus férfi kopaszodásom van, tehát a hajvonalam teljes egészében megvan
2020. máj. 21. 21:22
 3/17 anonim válasza:
90%
Szia! Tudom, hogy nem ilyen fogadd el magad bullshit szövegre vágysz, de azért leírom:Ha egy lány, képes azért nem összejönni veled, mert nem akarja, hogy a gyermekei is kopaszodjanak, az már rég rossz. Baromira nem ennek kellene számítania, és nem is ez határoz meg egy embert. Ahogy téged sem határoz meg az, hogy kopaszodsz(sőt az sem ha helyes vagy), úgy a leendő gyermekeidet sem ez fogja meghatározni, és ha valóban ők is kopaszodni fognak és őket is visszautasítják a lányok emiatt, szerintem hálásak lehetnek azért, hogy megúsztak egy kapcsolatpt egy olyan valakivel akinél ez a mérvadó. Szerintem egyébként bárki tud jól kinézni aki elfogadja azt, amilyen, és nem bánkódik olyan dolgokon amin nem tud változtatni. A korosztályodbeli lányként mondom, hogy ezerszer vonzóbbá tesz az valakit, ha magabiztos,van önbizalma, és a személyisége megnyerő, mint az, ha szuperjól belőtt haja van. Megértem, hogy most elkeseredett vagy emiatt, de remélem idővel el tudod fogadni magadat így, és meglátod ebben az esetleges pozitívumokat is. Elég sokan vagyunk úgy, hogy nem külső alapján választunk párt,(persze, az is fontos valamennyire, de elég ha valaki okésan néz ki, és szerintem csak a hajad miatt bőven-bőven tudsz ilyen lenni,és onnantól már bármelyik normálisabb lányt meg tudod fogni a személyiségeddel)szóval emiatt szerintem felesleges aggódnod.
2020. máj. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 -remete- ***** válasza:
100%
Nekem 16 évesen tünt el a felül a hajam dokik csak tárogattak. Én azt csináltam csintra borotváltam a fejem. Egy idő után megszoktam. Mára már nem bírom elviselni a maradék hajamat se. Annyira megszoktam. Jó képünem tartanak s mivel az arcszerkezetem alakja ovális így a kopi fej nem is rossz.
2020. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ha van még haj a fejtetődön leplezni tudod ha beszórod keratinszálakkal.

Van többféle, hirtelen ezt találtam: [link]

2020. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
100%

A férfiak jelentős hányada kopaszodik. Jómagam is. 22 vagyok, 18 éves koromban kezdődött az egész. Egyszer már letoltam nullással, most nyáron ismét lefogom. Egy jó szakáll és testedzés segíthet az összképen.


Azt a csajt, aki ilyet mond egy pillanatra se sajnáld. Ha nekem ilyet mondana valaki, elküldeném a halál faszára és tovább. :)

2020. máj. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Előző vagyok.

Ezen túllendülni egy folyamat.

Ez amolyan gyász, csak itt nem egy szerettet, esetleg háziállatot, hanem a hajadat és annak is elvesztését gyászolod. Férfiúi önérzet/büszkeség ez a haj téma, egyáltalán nem vagy ezzel egyedül.


"A korosztályodbeli lányként mondom, hogy ezerszer vonzóbbá tesz az valakit, ha magabiztos,van önbizalma, és a személyisége megnyerő, mint az, ha szuperjól belőtt haja van. Megértem, hogy most elkeseredett vagy emiatt, de remélem idővel el tudod fogadni magadat így, és meglátod ebben az esetleges pozitívumokat is."


Második válaszoló ezen véleményével teljes mértékben egyet tudok érteni. El kell engedni ezt a haj dolgot. Olyan emberért pedig az idő is kár akinek ez a fontos.

Ha pl. sportolsz és nincs hajad, rengeteg előnnyel jár.

2020. máj. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

"meg is említette hogy nagyon bír de nem akarja hogy az ő gyerekei is kopaszodjanak. Ez is nagyon rosszul esett."


Lol ... 20 évesen nem feltétlenűl az igazit keressük, de persze nagyon jó ha valaki rögtön megtalálja, de rögtön úgy indítani, hogy "Kinek van a legjobb genetikája potenciális gyermek nemzéshez" dolog picit beteges :D


Amúgy én is BMEs vagyok, csak másik szak és kopaszdok. Kicsit ritkus a hajam fölül, de alig észrevehető csak közelről ha valaki keresi a kopaszodást és enyhéz kezd kialakulni azaz Mikiegér havonal.


Most 22 vagyok, de ez kb 18 évesen már el is kezdődött és én is így voltam vele eleinte, de aztán rájöttem, hogy a férfiak nagy részének, akik jó fizikummal rendelkeznek kifejezetten jól áll a kopaszodás és ad egy extrán férfias kinézetet.


Szóval bennem meg van az a tudat, hogy amíg fizikailag jó formában vagyok, rendszeresen konditerembe járok addig nincsen mitől félem.


Ez a gondolat meg ad egy extra motivációt, hogy még többet sportolja.


Viszont ha semmit sem csinálsz akkor igazad van. Nagyon nem nézki esztétikusan az amikor valaki elhízott és úgy kopaszodik vagy éppen a másik véglet, amikor túl vékony esetleg skinny fat és úgy kopaszodik.


Amiből például rengeteg példát lehet látni a BMEn sétálva, persze nem ebben a pár hónapban. :D


Szóval nyugi, szerintem inkább motiváljon. Az a lány akiről írtál meg egy picit betegesen áll hozzá az ismerkedéshez 20 évesen.

2020. máj. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nekem leginkább ilyen a kopaszodásom mint Dodornak pl. ebben a videóban látszik: https://www.youtube.com/watch?v=rnsrnEhIcWI csak egy fokkal talán még jobb a helyzetem, de 20 évesen gáz szerintem.Meg nekem világosbarna a hajam meg hosszabbra van hagyva, de ezt a formát követi úgymond, nem az a " miki egeres". Valahogy muszáj lesz megbarátkoznom ezzel. Csak nagyon nehéz. És sajnos nem tehetek róla, meg ellene se tudok mit. Ezek a legrosszabbak. Nem vagyok irigy, de mikor meglátok egy srácot fullos frizurával, kicsit olyan "inferior" érzésem van. Tényleg a lányokat a magabiztosság vonzza, de ugye egy fiú is akkor magabiztos ha nagy az önbecsülése, na most ez így kopaszodva azért nem az igazi.. :(
2020. máj. 22. 16:13
 10/17 anonim válasza:
100%

Lehetsz magabiztos kopaszon is.

Meló fejben ezt összehozni, hogy összhangban legyen a külsőddel de minden bizonnyal megéri.

Én mikiegeresedni kezdtem és vele egy időben a fejem tetejéről is kezdett eltűnni a haj.

2020. máj. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!