Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusok! Az arcbőrömet...

Kozmetikusok! Az arcbőrömet hogyan ápoljam? Mit érdemes használni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Nagyon sok mindent olvasni így inkább szívesen elolvasnám egy kozmetikus véleményét. Érdemes használni kozmetikumokat vagy az egésszel csak jobban rontok a helyzeten?

Az arcbőröm elég kombinált... Pár óra után zsíros, de ha használok valamit pl: Tonik kiszárad. Vannak tág pórusaim, és sok miteszerem is. Ezekkel nagyon sokat próbáltam küzdeni nagyon sok féle kozmezikummal. Maszkok, arclemosók, tonikok, krémek, semmi nem jó. Bőrradírozni 1-2 éve kezdtem el de azóta rondább is lett a bőrőm... hegek is lettek rajta.

Jelenleg dr organic teafaolajos arclemesót használok, ez kicsit szárít és picit összehúzza a pórusaimat, utána Loreal men expert hydra sensitive-vel hidratálom és akkor helyrehozza a száradást. Viszont nem tudom hogy hosszú távon ezek jók e.. vagy hagyjam abba... példa a bőrradírozás ami rontott. Olvastam hogy van aki a langyos vízre esküszik és ennyi... Fényvédőn is gondolkoztam arról is szeretnék véleményeket kérni, hogy hasznos-e vagy felesleges? Ha jót tesz a bőrnek, akkor mindennap lehet használni? Milyem márkákát javasoltok?

Sajnos olyan munkahelyen dolgozok ahol mindig nagy hővel érintkezik a bőröm (Sütök, kemence) Nyáron bent 50-60 fok...



2020. jún. 7. 13:55
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]

A fényvédőkről itt tudsz olvasni, nagyon hasznosak ha sokat vagy napon, pláne nyáron, de nem mindegy, hogy milyet használsz. Én a Bioderma márkát tudom ajánlani, gyógyszertárakban kapni, van egy egész fényvédő családjuk. Az Uv a bőr legnagyobb ellensége, megéri védekezni ellene.

Amiket te használsz, azok szerintem kb jók, a Dr. Organicot ismerem, én is használtam, így ránézésre a Loreal összetevői sem rosszak. A lényeg, hogy minél inkább az összetevő lista végén legyen az alkohol és az illatanyagok, de a legjobb, ha egyáltalán nincs a termékben. Ha szeretnél új termékeket kipróbálni, akkor mostanában nagyon népszerű lett a the Ordinary márka, nem is drágák, és tuti jó termékeik vannak, azokkal nem tudsz ártani. Viszont asszem itthonra csak rendelni lehet, de megéri.

A kémiai hámlasztás(radírozás) sokszor csak ront az érzékeny bőrön. De az elhalt hámsejteket meg muszáj leszedni, erre jó a kémiai hámlasztas. Én a Mádara Aha peeling maszkját használom, ez kicsit drágább kategória, de van millió féle kémiai hámlasztó. Heti egyszer-kétszer megéri megcsinálni a hámlasztást, hogy szép, tiszta legyen a bőröd, és be tudjanak jutni a hatóanyagok a krémekből.

2020. jún. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ja, és a sima langyos víz semmire nem jó arcápolas szempontjából, mivel ha a bőr külsejevel érintkezik, akkor szárít. Nekem alapból szárazabb bőröm van, zuhanyzás után rendesen húzódik, úgy kiszárítja, muszáj bekennem valamivel. Tisztitani meg nem tisztít elèg alaposan.

Az természetes, hogy arctisztítas során kiszárad a bőröd (mivel ugye már csak a víz is szárít), de ha használsz közbe lemosót, akkor legalább rendesen letisztítod a szennyeződéseket. Krémezz mindig utána, és úgy hamar hidratálódik.

2020. jún. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi, elírtam, szóval a fizikai hámlasztás az, ami árt a bőrnek(a radírozás), a kémiai amit próbálj ki.
2020. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!