Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinálhatnék a hajammal?

Mit csinálhatnék a hajammal?

Figyelt kérdés
A történet az, hogy alapból vastag szálú a hajam és nagyon nagyon száraz néha már hozzá se akarok érni a hajamhoz! Nemrég fekete volt a hajam de ki lett szőkítve és hát attól megjobban száraz lett. A kb derekamig érő hajamat levágtuk a vállamig és most is ugyan olyan csúnya és száraz mint volt. És azt is tudni kell a hajamról, hogy egyáltalán nem akar nőni. Már nagyon sokat sírtam miatta mert nem szép és már nagyon sok sampont, hajbalzsamot, pakolást, olajokat, vitamint kipróbáltam de semmitől nem lett szebb se hosszabb. Valaki tudna segíteni , hogy mivel lehetne helyre hozni a hajam? És mitől tudna kicsit gyorsabban nőni?

2020. jún. 14. 09:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem a te hajad megégett a szőkítéstől. Ezt pedig semmivel sem fogod tudni helyrehozni csak lenövesztéssel. Azért nem látod, hogy nő mert közben a vége folyamatosan törik vissza. Rendszeresen vágni kell belőle és addig is használj ilyen pakolást bőven: [link]

Emellé még használj hajolajat, lehetőség szerint ne használj hajszárítót és hajvasalót se mert a hő méginkább árt a hajadnak. Ja és ami nagyon fontos, óvatosan fésüld a hajad, főleg ha vizes mert ilyenkor nyúlik szakad és extra sérülékeny. Én úgy szoktam, hogy vizes hajamra teszek kifésülő balzsamot meg hajolajat, így könnyebb kifésülni és szárazon meg csak az ujjaimmal átmegyek a hajamon. Sajnos mást nem tudok tanácsolni. Én is feketéből lettem szőke, tudom miről beszélsz.

2020. jún. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

1. Lágyvízzel moss hajat - a csapvíz általában kemény víz, ami roncsolja a hajat.(Egyszerű praktika: két liter vízhez egy mokkáskanálnyi szódabikarbóna, és kész is)


2. Ne meleg, hanem langyos vízzel moss hajat


3. Nem kell sok sampon - ha ötventis a hajad, ha derékig érő, akkor is ugyanannyi kell: nagyjából akkora adag, mint egy-két ötven forintos


4. Teljesen(!) elég csak a hajtöveket megmosni, a hajvégeket tönkreteszi, ha sokat samponozod. Ha csak a hajtöveket mosod, ugyanolyan szép lesz, nem lesz zsíros a vége.


5. Fa fésűt használj


6. Ha pici sót teszel a samponhoz, sokat segíthet.


7. Almaecetes hajöblítés: 1 egység almaecet és 8 egység minél hidegebb lágy víz összekeverve csodákat tesz(nem teljesen hideg, de minél kevésbé meleg, annál jobb), és bár kicsikét szagos marad utána, pár alkalmazás után garantáltan szebb lesz. Heti egyszer ajánlom használni, vagy ritkábban. Ha kiöblíted vízzel utána, akkor a szag megoldódik, viszont akkor kevésbé hatásos.

2020. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Az almaecet méginkább szárít.
2020. jún. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem:D Legalábbis nekem undorítóan százar volt a hajam, aztán elkezdtem használni, és teljesen megváltozott, gyönyörű, puha, és fényes
2020. jún. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szeritem a szilikonal teli balzsamok, és szilikonos pakolás ok helyett olajat használj. A probléma a szilikonnal az, hogy selymes lesz a hajad tőle, de ennyi. Hacsak nincs benne olyaj akkor csaj a szilikont érzed ami bevonja a hajadat, de semmi mást nem csinál. Kókuszolaj, ricinus, olíva, össze is kevergeted. Fejbőrre nem kell tenni, heti egyszer elég. Almaecetet nem próbáltam még, de sok jót hallottam róla.
2020. júl. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszát! Eddig még sajnos nem láttam változást a hajamon pedig mindent kipróbáltam amit írtatok! Most a pakolást rendeltem meg hátha segít amit az első válaszoló irt!
2020. aug. 4. 13:28
 7/13 anonim ***** válasza:
Azt a latte pakolást bármelyik kínaiban megkapod egyébként. Nekem a szőkített hajamon sokat segített.
2020. aug. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Szia

Mi lett az eredmény?

2021. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Sajnos hiába ápolom és szedek vitamint semmivel nem lett jobb! És nem is lett hosszabb! Nagyon szomorú vagyok!
2021. júl. 12. 23:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Meg mindig szőkíted?

És mennyi ideig tartott a pakolás "kúra"?

2021. júl. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!