Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tapasztalt gyantázók,tudnátok...

Tapasztalt gyantázók,tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne a gyantázással kapcsolatban,mivel új vagyok még a gyantázás világában,és nagyon sok olyan dolog van,amit nem tudok hogyan kell csinálni,ezért fordulok hozzátok segítségért.

Először is, egy pro wax100 gyantamelegítő gépem van,amibe gyantagyöngyöket rakok. Nem szükséges papír az eltávolításhoz, miután felviszem le lehet húzni,ha köt egy picit. Első kérdésem az lenne,hogy hogyan kell felvinni,rendesen,nagy felületre? Én általában jó nagy adagot "csavarok fel" a spatulára,mégis kb 3-4 cm-es részekre tudom felvinni,és így a fél lábam gyantázása tart másfél-két óráig+sokkal fájdalmasabb sok kicsi részben leszedni,mint egy nagyban. Próbáltam utánaolvasni,de nem nagyon találtam pontos leírást a technikáról.:/ Tudom,hogy van patronos gyanta is,a második kérdésem az lenne,hogy az hogyan működik? Könnyebb lenne azzal felvinni,mivel ahogy láttam úgy működik,mint egy golyós dezodor, egyszerűen felkenem,aztán papírral lehúzom. Ezekbe a meleggyantát kell beletölteni,vagy mégis hogyan működik az ilyen?

Az harmadik kérdésem az,hogy az intim gyantát hogy lehet úgy kivitelezni,hogy ne fetrengjek tőle ordítva a földön?:D Sajnos nagyon sok szőröm van odalent,amit borotválni szoktam,de szeretnék váltani,mert másnapra visszanő a szőr,ami nagyon nagyon látszik,és zavar,de nagyon rettegek attól,hogy onnan rántsam le a gyantát,mert félek,hogy annyira fájna,hogy belehalnék. Nem,kérlek ide ne írjátok,hogy menjek kozmetikushoz,mivel én túl szégyenlős vagyok ehhez, ezért maradok a homemade megoldásnál,köszönöm♥ Ti hogyan szoktátok ezt az érzékeny területet gyantázni?

Az utolsó kérdésem pedig az lenne,hogy a szőrtelenítés után maradt fekete pontokkal mit lehet kezdeni? Nagyon sötét a hajam,és a köldököm alatt borzasztóan erős,hosszú,fekete szőr nő,amit gyantázni szoktam,viszont szőrtelenítés után ottmaradnak az apró fekete pöttyök,amik nagyon látszódnak a fehér bőrömön. Kinyomkodni nem tudom őket,gondolom az a következő adag szőröm,de nagyon zavar,hiszen jól látszik,és nagyon kínos egy srác előtt.:/


Kérlek ne szóljatok le a válaszok között,nekem csak segítségre lenne szükségem. Köszönöm előre is a válaszokat♥



2020. jún. 19. 19:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az elso kerdesre nem tudok valaszolni, soha nem hasznaltam gyanta gyongyot. A patronos ugy mukodik, hogy megveszed a boltban a patront, amiben a gyanta mar benne van. Azt felmelegited egy erre kitalalt geppel (mar egesz olcson tudsz jo gepet venni), de vannak akik gep nelkul melegitik. Erdemes mielott a labadra kened egy ujsagpapiron huzni egy probacsikot, igy azt is latod, hogy felmelegedett-e rendesen. Ezutan rakened a labadra szalirany szerint, erre rasimitod a csikot. En szoktam varni egy par masodpercet hogy kicsit lehuljon es lehuzom szalirannyal ellentetesen.Nekem az utolso egy evben mar nem szedte le rendesen a szort, inkabb csak letepte a tetejet nem tudom miert :/


Intim reszre cukorgyantat ajanlok, kicsit kevesbe faj. Fontos, hogy feszitsd ki a bort amikor huzod. Illetve, a fajdalom fugg a ciklusodtol is, ha epp megvan vagy meg fog jonni, akkor siman lehet erzekenyebb. Amugy a cukorgyanta elonye az, hogy ha felkented a csikot de meggondoltad magad es megse szeretned lehuzni, akkor le lehet mosni :D


Ha tudsz angolul akkor nezz utana a "strawberry legs"-nem meg hogy mit lehet kezdeni vele. Nekem is gyakran maradnak sotet pottyok, en is tervezek valamit kezdeni a dologgal. Bar azt tapasztaltam, hogy mire jon a kovetkezo gyantazas addigra ezeket a kis pottyoket ki lehet nyomni a tuszobol..


Remelem tudtam segiteni :)

2020. jún. 20. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az a gyanta amit te használsz, kis felületekre való, hónaljra, arcra, intim területre. A lábadra pocséklás azt használni és amint írtad is, nehéz felkenni. A patronos gyanta megoldás a problémádra, az pont erre való. Egyszerűen nagy felületet tudsz vele gyantázni. Az első válaszoló jól leírta ennek használatát. Veszel egy patronos melegítőt, patront (amiben a gyanta van), lehúzó csíkot és gyantaeltávolító olajat (vagy babaolaj is jó).

A fekete pöttyökre a bőrradírozást ajánlom, de fiúk előtt biztosan nem ciki, észre sem fogja venni, emiatt ne aggódj :)

Az intim területet elsőre nagyon nem ajánlott otthon gyantázni, komoly sérülést is okozhatsz magadnak, nagyon vékony ott a bőr. Elhiszem, hogy nagyon szégyenlős vagy, én 5 évig húztam a dolgot, de utólag beláttam, hogy ez hülyeség. A kozmetikus nem fog nézegetni, ráadásul sokkal kevésbé lesz fájdalmas, mintha magadnak csinálnád. El tudod lesni tőle, hogy hogyan kell. Én mostmár magamnak csinálom, mert gyengült annyit a szőr.

Arra kell fgyelni, hogy nagyon kis területenként haladj. Ha otthon akarod magadnak gyengíteni a szőrt, akkor én azt ajánlom, hogy kezd el szemöldök csipeszel kiszedni. Mindennap rászánsz 10 percet és egy hét alatt a végére érsz, utána már fokozatosan fog nőni vissza, tehát vagy tudod tovább szedegetni vagy elkezded gyantázni, de még mielőtt besűrűsödne.

2020. jún. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Mindkét válasz nagyon hasznos volt,köszönöm szépen!!!!♥
2020. jún. 21. 21:18
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Ki kell venni a kis fazekat a gépből és beleállítod a helyére a konzervet.


Ezeket a fajtákat vékonyan is tudod kenni. Amíg meleg, gyorsan végigsimítod a lábadon spatulával.


Intim rész... hát kényes téma. Én sose tudtam magamnak rendesen megcsinálni. Kozmetikus viszony gyönyörűen legyantázott. Félre kell tenni a gyerekes szégyenlősködést, én sem nem tudok mást írni.

Mindig menstruációt követően időzítem az intim részt, gondolom te is olyankor szeretsz sima lenni, amikor nemi életet élsz ;)

2020. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!