Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, mit tegyek ha borotvál...

Lányok, mit tegyek ha borotválkozás után kipattogok?

Figyelt kérdés

Próbáltam a gyantázást is, de nem bírtam, így maradtam a borotválkozásnál. Epilálni még nem próbaltam. Borotválkozás után meg az a probléma, hogy a hónaljamnál meg a nemi szervemnél kipattogok. (És néha még viszket is ott.) Én szeretnék maradni a borotválkozásnál, mert főleg ezeken az érzékenyebb helyeken (hónalj, nemi szerv) biztos nem bírnám a gyantát vagy az epilálást.

Szerintetek miért van ez? Tudtok ajánlani ellene valamit? Valami tipp? Mit tehetnék ellene? Vagy ez csak a kezdetben ilyen, később hozzászokna a bőrőm (és nem pattogna ki)?

17/L



2020. júl. 9. 19:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a lábam,és a karom pattog ki borotváláskor/epiláláskor de ha gyantát használnék ugyanez. Illetve intim területen is ki szokott.

Egyetlen dolog vált be eddig,ez a luffa szivacs. Mióta azzal mosdok,és finoman átdörzsölöm a bőröm,nincsenek ilyen piros izék,szép sima. És illatos tusfürdők helyett csak natúr szappannal fürdök(főleg az afrikai fekete szappan vált be). Egy pár használat után teljesen megszűntek a problémáim,szép sima a bőröm.

Ja és ajánlott a szőrtelenítés előtt jó sokáig meleg vízben fürödni/zuhanyozni, utána pedig hideg vízzel átöblíteni ott(mármint a borotválkozás után).

Néha körömvirág krémmel,vagy aloe verával bekenem utána,ez nyugtatja a bőrt. Mondjuk már nem nagyon szoktam,de ha kipattogsz ez hamarabb leviszi.

Remélem segítettem❤

16L

2020. júl. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én szörtelenítés után ecetes vízzel törlöm át vagy hyperolos oldattal fujjom át a szőrtelenített területet. De jó fertőtlenítő még a teafa olajos víz is, csak annak elég intenzív a szaga.

Borotvát is mindig fertőtlenítsd persze.

2020. júl. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Forró vízben fürödj, hogy a pórusaid kitáguljanak, használj előtte hámlasztó krémet, borotválkozz kókuszolajjal borotvahab helyett és aloe vera krémmel kend magad.
2020. júl. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!