Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha zsírosodik a...

Mit tegyek, ha zsírosodik a hajam már 2 nap után és a pattanásaim is jönnek kifele?

Figyelt kérdés

Tavaly voltam bőrgyógyásznál, aki írt fel gyógyszert. Csodát tett a bőrömmel és a hajammal az a gyógyszer, a pattanásaim eltűntek, a hajat 1 héten 1x kellett mosni. Aztán abbahagytam a gyógyszert, és rá 3 hétre ugyanúgy zsírosodott a hajam, és most kezdenek visszafele jönni a pattanásaim. Ezt a gyógyszert csak ősszel és télen lehrt szedni, mert szárítja a bőrt, és nem nagyon érheti napfény.


Érdemes lenne visszamenni bőrgyógyászhoz, vagy felesleges, mert ilyen nyomi maradok?


16 vagyok.



2020. júl. 21. 11:50
 1/3 anonim válasza:

Gondolom a Roaccutan-ra gondolsz. Nekem is azt írta fel a bőrgyógyász, mert nagyon csúnya gyulladt pattanásaim voltak. Én majd 2 évig szedtem, még nyáron is. A bőrgyógyász annyit mondott, hogy minél kevesebbet tartózkodjak a napon, és ne égjek le. Tavaly ősszel hagytam abba a szedését, azóta bár a hajam nekem is 2-3 naponta zsírosodik, de csak ritkán jön elő 1-2 kisebb pattanás. Viszont sajnos a hátamon és a karomon maradtak maradványfoltok.

Azt nem tudom neked milyen a bőröd, de lehet, hogy nem annyira súlyos, vagy a bőrgyógyász nem akarja, hogy bent töltsd a nyarat. Ha nagyon súlyos a helyzet szerintem érdemes lenne visszamenni.

16/f

2020. júl. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
21%

(ősszel, télen az átlagos arcbőr szárazabb.)

nem vagyok szaki a témában, viszont támogatom a természetes gyógyászatot. a te esetedben sem egetrengető betegségről, bajról van szó, lehet, hogy a megfelelő tea, vitaminszedés, étkezés javíthatna. a gyógyszerre ne támaszkodj, mert az elnyomja a tüneteket, de amint látod, nem ad örök megoldást.

2020. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is szedtem a bőrömre akne gyógyszert 11 hónapig azóta nem tértek vissza, menstruáció alatt kijön pár pici, de azok is hamar elmúlnak, a hajamat heti kétszer mosom. Lehet hogy azért jöttek ki újra a pattanások mert kevés ideig szedted a gyógyszert. Én nyáron is szedtem és semmi bajom nem volt től, kentem magam naptejjel.
2020. júl. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!