Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit használjak a bőrömre...

Mit használjak a bőrömre (szerintem) klóros víz ellen?

Figyelt kérdés
Elkezdődött az egyetem, visszaköltöztem a koliba, de most ismételten ez a problémám. Szerintem borzalmas az ottani víz. Nem értek hozzá és nem tudom, hogy konkrétan mi van benne (klórra gyanakszom), de nagyon büdös és furcsa a színe is (én a blokkba belépve egyből megérzem a szagát, fogmosás közben hányingerem van tőle, főzni sem főzök belőle és nem is iszom meg). Fürdés után szinte koszosabbnak érzem magam mint előtte, ragad a bőröm és olyan mintha fájna, égetne a víz. Viszket mindenem, nagyon kiszárad tőle a bőröm, nagyon furcsa állaga lesz, hámlik, kipirosodik, pattanásaim is szoktak lenni (amúgy nem). Otthon sosincs ilyen gondom, emiatt nincsen ebben a problémában jól bevált testápolóm, hidratáló krémem, szérumom stb. Átlagos drogériás termékeket használok, de ebben nem segítenek. Tudtok konkrét terméket ajánlani, ami segíthet ebben?
2020. szept. 10. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg keményebb a víz, a te bőröd pedig érzékenyebb az átlagosnál.

A klórtól nem lesz semmi bajod, vagyis annak hiányától inkább a hasmenés fog gyötörni.


Ha a szobának saját zuhanyzója van, akkor egy ilyet feltehetsz, valamit javít. Rendszeresen cserélni kell a töltetet.

[link]

2020. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közös fürdőnk van, szóval ez sajnos nem játszik. :( Amúgy a klórnak van egy jellegzetes szaga, én mintha azt érezném. Aztán lehet, hogy valóban nem az. Viszont többeknek szokott ezzel problémája lenni (pl. szobatársam), emiatt nem hiszem, hogy a bőrömmel van a baj. Lehet, hogy érzékeny (bár otthon nincsen vele semmi gondom), de ez akkor sem normális szerintem.
2020. szept. 10. 17:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Használj több tusfürdőt, más lehetőség nincs.
2020. szept. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Testápoló, hidratálókrém nem segítene?
2020. szept. 10. 21:25
 5/5 anonim ***** válasza:

A szappan és tüsfürdő azért jó, mert kolloidot képez a vízben oldott vegyületekkel és nem tapadnak a bőrödre.


A klasszikus nátrium-szappanok viszont szárítanak, ezért jobbak a tusfürdők. Nem kell semmi drága, semmi bio, a közönséges bolti is megfelelő, csak használj többet, legyen jó sok hab.

2020. szept. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!