Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vannak még pattanásaim?

Miért vannak még pattanásaim?

Figyelt kérdés
Szóval már tényleg mindent megpróbáltam de még mindig vetekedek egy 15 éves kisfiú arcbőrével. Régen sokkal rosszabb volt de szedtem roaccutánt, az segített. Azóta az arcomon van és egy kettő a dekoltázsomon. Rájöttem, h a tejtől, szójától, mandulától, kakaótól, olajos magvaktól kipattogok. Szóval ilyeneket már nem eszem. Sokat tisztultam de még mindig van bőven. Ha megjön a menstruációm rosszabbodik. Szedtem fogamzásgátlót az semmit nem segített. Nagyon oda figyelek az arcápolásra, semmi parfüm vagy irritáló anyag, rengeteget olvastam utána és, mint a nagykönyvben meg van írva úgy csinálom. Van vmi ötletetek, h mit tehetnék még? Minden önbizalmam elveszi pedig nem vagyok csúnya. 20/l

2020. szept. 22. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Nekem is szokott menstruáció előtt és alatt lenni pár. Én napi 3szor legalább megmosom az arcom szappan, niveával kenem. Illetve Nivea micellás vízzel felkelés után illetve lefekvés előtt is letörlöm az arcom. Sok folyadékot iszom, és nem sminkelek. Nekem most elég kultúrált. Szoktam még gőzölni az arcomat. Szintén 20 éves vagyok. Te hogyan tisztítod a bőrödet? :)
2020. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Olajos nivea arlemosóval (smink, napkrém miatt), majd cerave arclemosóval. Alig sminkelek, max korrektor, szempillaspirál.
2020. szept. 22. 11:52
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Ha utánaolvastál, akkor valószínűleg a niacinamid, azelainsav, BHA, AHA és társaik nem mondanak újdonságokat. Ha igen, akkor nézz utánuk, mert nem jó helyen olvasgattál. A nivea lemosóját nem ismerem, de alapvetően a nivea, mint termék nem túl jó. Bár egy lemosót csak nem rontanak el, de ki tudja.

Kísérletezz termékekkel, nem mindenkinek válik be ugyanaz, sajnos nekem is lett, amitől kipattogtam, hiába vált be sokaknak. Meg kell ismerned a bőröd, és addig kísérletezni, amíg megtalálod a neked megfelelő termékeket.

Ezen kívül a megfelelő táplálkozás, vitaminbevitel, sok víz fogyasztása is rengeteget tud segíteni. Kívülről és belülről is ápolni kell a bőrt.

Ha ezek mind nem segítenek, akkor érdemes bőrgyógyászhoz fordulni.

2020. szept. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!