Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hullhat amiatt a hajam, ha...

Evvc.lkh kérdése:

Hullhat amiatt a hajam, ha keveset eszek?

Figyelt kérdés

Sajnos mostanában nagyon sokat kell nélkülöznünk, egy szülő nevel engem, és a testvéremet, illetve most egy betegség miatt nagyon sok pénz elment gyógyszerekre. Albérletben lakuk, és sok olyan hónap van, hogy az utolsó hétre már alig marad...

Nem zavar, hogy nincsenek új ruháim, viszont sokszor alig eszek egy nap, mert egyszerűen nincs mit. Sokszor napi 800-1000 kcal-t eszek (nem számolom, meg semmi, csak úgy kb) hullhat emiatt a hajam? Nagyon hullik kb fél éve, szinte csomókban, már tényleg szinte alig van. Voltam vizsgálaton is, de se gyulladás nincs, se vashiány, csak vitamin hiány, meg a kevés táplálék.

Mit tudnék tenni?

Előre is köszi



2020. okt. 24. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
amiatt nem hullik szerintem. esetleg stressz, vitamin hiany okozhatja
2020. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
51%
Szerintem hullhat a kevés evéstől is, főleg ha egyoldalúan és tápanyagszegényen étkezel. De én is inkább a stresszre szavazok.
2020. okt. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Hullhat, hiszen nem jut elég tápanyaghoz. Természetesen Nem csak a hajadnak teszel vele rosszat, minden másnak is.
2020. okt. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Persze. Ha takarékra kapcsol a szervezeted, akkor odacsoportosítja a tápanyagokat, ahol a leginkább szüksége van rá (agy, izmok), és onnan veszi el, ami az életben maradás szempontjából nem fontos, pl. haj.
2020. okt. 25. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Persze!! Nekem is volt, hogy egy ideig nagyon keveset ettem, és mindenféle tápanyag/vitaminhiányom lett, végül már csomókban hullott a hajam, és teljesen élettelen lett.

Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagytok! :( Ha már keveset tudsz enni, legalább próbálj meg odafigyelni rá, hogy változatosan egyél, legyen meg minden vitamin. Olcsóbb kajákból is ki lehet hozni a legtöbb fontos anyagot.

Esetleg szedj külön vitaminokat, a dm-es hajvitamin (mivolis) pl. csak egy ezres körül van, és egy vagy két hónapra elég. Ennek a vitaminjai járulnak hozzá a hajad, körmöd, bőröd egészségéhez.

2020. okt. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
54%

Szia!


Nagyon sajnálom, de ez nem mehet így sokáig, így tanulni sem tudsz. Szerintem tojás, zsemle, krumpli stb. nem kerül olyan sokba, de mégis lenne valami a gyomrodban.


Másik szülő? Nagyszülő? Biztos segítene valaki, még egyenesbe nem jöttök. Illetve azt hiszem, önkormányzatnál lehet igényelni szociális segélyt.



Sajnos nekem nincsen bevételem, pedig szívesen segítenék!

2020. okt. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én vegán voltam és 800kcal-os diétát követtem, a napi átlagos 30 hajszál helyett 2 hónapig 300 lett.

Most állt vissza napi 50re..

Tojás, LENCSE!, tej termékek, máj!!, ezek mind nagyon táplálék dúsak, és olcsók.

2020. dec. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!