Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Úristen a hajam..mit csináljak?

Úristen a hajam..mit csináljak?

Figyelt kérdés

Derékig érő sötét barna (eredeti hajszín, sose volt festve) hajam van.

Sajnos MINDEN NAP MOSOM (gyors zsírosodás és nem tudom elviselni) vasalom is sokat..

Mindig középen ketté választva hordom és észre vettem hogy a választó csíknál nagyon megkopott, illetve ha összefogom az egészet akkor fele annyi hajam nincs mint eddig volt.. Sokat is hullik..

Nincs semmi egészségügyi problémám, egyszerűen csak túl sokat mostam. (volt olyan is hogy egy nap 2x is de ez kb havi egy alkalom)

Olyan "csoda szerre" lenne szükségem ami:

-nagyon gyors

-hatékony

-kb 1-2hónap alatt vissza növeszti az el hullott hajszálaim

-NE HIZLALJON (ez nagyon fontos)

-ne legyen semmi mellékhatása

-attól még máshol ne legyen gyorsabb a szőr növekedés

-ha elveszi az étvágyat vagy fogyaszt (amit kétlem) de annak örülnék

-ami még fontos hogy megfizethető legyen..

-mivel akár mikor be csúszhat egy baba (mert tervezzük a gyereket) ne nehezítse a teherbeesést, és ne veszélyeztesse a magzatot sem..

(ha megtudnám hogy babát várok, természetesen leállnék egyből ilyen micsodákkal)


Szóval keresem a minden mentes hajnövekesést segítő mikkentyűmet

(lehet: bogyó, kencefice, bármi) csak hasssooooonnn🙏🙏🙏

Köszönöm szépen előre is <3



2020. okt. 27. 21:24
 1/8 anonim válasza:
74%

Alpecin koffein hajszesz és sampon.

Mellé pedig valami jó kis hajvitamin. Nem ismerem őket, de azok a kis maci vitaminok pl? :)

És a hajmosast kicsit told kimm tudom nehéz, de a száraz sampon és a hajgumi sokat segít az átállásban :)

2020. okt. 27. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Átérzem. Igaz, én nem vasalom sokat, max havi 5x, de az is olyan, hogy átmegyek pl: frufrumon vagy ott, ahol hülyén száradt meg, és sosem szögegyenesre. De egyébként mindennap, amikor nincs iskola, mosnom kell, mert hamar zsírosodik. Utálom.


Alpecin koffeines hajszeszt próbáltam már, semmit nem használt, pedig nem 1-2 hétig vagy egy hónapig használtam. Anyámnak van egy jó kis "receptje". Ez 2-3 hónap, míg elkezd úgymond hatni, és kicsit macerás.


Akármilyen hajpakolás, annak a felét kiveszed a dobozból. Raksz bele gyógyszertárban vett hajravaló ricinus olajat (elég az üvegcse fele, de mindenki döntse el maga). Keverd össze. Rakd a fejedre, elég akár 20 percre, de lehet egész éjjel is. Ne a hajra, a fejbőrre kend. Igen, csodásan zsíros lesz, kicsit nehéz úgy kimosni, hogy ne lehessen érezni, viszont tényleg hatásos. Anyám haja dúsabb lett és egy hónapban 2-3 centit nőtt.


Nálam is működött. Én nem vettem észre, az ismerősök azonban megjegyezték, hogy dúsabb és hosszabb lett a hajam. Aztán leálltam és ismét a régi lett... és azóta nem töltöttem fel a készletet, mert így is mindig kínszenvedés, nincs türelmem hozzá. Hát, rövidesen elkezdem, mert utálom, hogy az elválasztó vonalam ennyire látszik. -.-'

2020. okt. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 vantel ***** válasza:
72%

Ennyire gyors csak a paróka.

Tüneteid táplálkozási gondokra utal. Hosszú éveken át folytatott helytelen(szervezetednek nem tetsző) táplálkozás következménye a leírásból ítélve.

2020. okt. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nem létezik. Először is ki kéne deríteni mitől hullik a hajad mert ez nem normális, lehet komolyabb probléma áll a háttérben. Vashiány, pajzsmirigy probléma, például. Csak úgy magától nem hullik ha nincs semmi bajod. A növekedést meg semmi nem fogja gyorsítani
2020. okt. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Félévente vizsgáltatom magam tetőtől talpig.. Makk egészséges vagyok.

Mindenki azt mondja hogy a mindennapos hajmosás az oka.

Sajnos erről nem tudok leszokni. Volt már hogy egy nap úgy feküdtem le, hogy nem mostam meg, reggelre álmomban véresre kapargattam a fejbőröm..

Ez nekem kicsit már ilyen pszichés probléma.

Pl. Ha picit megnől a szőr bárhol (hónalj, nemi szerv, láb) egész éjszaka forgolódok és olyanokat álmodok, hogy megyek az utcán és mindenki kinevet mert látják a szőrös lábam.. Meg ilyesmi..

Jolvan elkanyarodtam a témától rendesen..


Tehát igen.. Gondolom leszűritek ebből majd hogy stressz/lelki gondok okozzák a hajhullást meg stb..


Még mindig keresek valami kenceficét a hajaimra 🙏🙏🙏

2020. okt. 30. 15:23
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha annyira ragaszkodsz hozzá, hogy nincs semmi bajod, akkor ideje belátni, hogy ki kell tolni a hajmosást. Legalább minden másnapra. Kibírsz egy napot hajmosás nélkül. Kösd fel/csinálj valami frizurát és akkor nem fogod piszkálni. De ha ennyire pszichés a dolog, akkor lehet pszichológus kellene gyerek helyett.
2020. okt. 30. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vitamin! Azt hiszem, a cink segít ilyen esetben. Sajnos, én is naponta mostam hajat. Ez nagyon roncsolja a haj szerkezetét. Főként az én esetemben a szárítás. Ha olyan napjaim vannak, amikor csak itthon vagyok 3 napig nem mosom meg. Sokat segített.
2020. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és még a B vitamin jutott eszembe. Viszont, ha hajlamos vagy a hízásra ettől fogsz.
2020. okt. 31. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!