Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csak szerintem használnak az...

Csak szerintem használnak az emberek gyakran feleslegesen mindenféle kozmetikumokat?

Figyelt kérdés
Úgy értem, valakinek pl. szép, tiszta, normál arcbőre van, de azért naponta ken rá valami krémet, holott nem lenne rá szükség. Csak szerintem kenünk magunkra időnként indokolatlanul dolgokat? Illetve ennek hosszú távon milyen hatásai lehetnek?
2010. aug. 10. 11:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én a hajápolókban látom ezt. Több lányt is ismerek aki lakk nélkül nem lép ki az utcára, mert "feláll" egy két szál a feje tetején. Arra nem is gondolnak milyen undorító zsíros hatást kelt. Egyszer egyik nagypofájú osztálytársam meg is jegyezte egy lánynak, hogy miért nem mos soha hajat? Akkor magyarázta el, hogy állandóan lakkozza, azért nem látszik, hogy szokott mosni.
2010. aug. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Az emberek manapság mindent elhisznek ami a TV-ben elhangzik, holott némely termék még inkább árt, mint használ. Már szinte minden műanyagból van. Pedig a természet úgy van megalkotva, hogy minden bennelegyen, amire szükségünk van. Pélául az ecetes-tormás borogatás, vagy a tojás-citromlé-pár csepp olaj keverék is alkalmas a pattanások eltűntetésére, még jobban is mint azok a mesterséges kence-ficék, amik ráadásul a bőrt hosszú távon tönkre is tehetik.
2010. aug. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
ez nem igaz.az a normális ha minden reggel-este letörli tejjel, letonikozza, és bekeni krémmel.-na ők tuti később ráncosodnak. de majd nézd csak meg magad 10 év múlva... olyan leszel mint1 felmosórongy. szánalmas ez a kérdés
2010. aug. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

én azt birom amikor valakinek van kb 5ugyanolyan színű de különböző márkájú szemceruzája meg vagy 6féle árnyalatú alapozója. Én nem igazánsminkelem magam 18éves vagyok, az arcbőröm szinte tökéletes, bár arckrémet muszáj használnom és testápolót mert nagyon száraz a bőröm. De ennyi a kenceficém.

Meg hülyét kapok a hajszilikonoktól meg a 10000féle lakktól, waxtól.

2010. aug. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

11:33: Én ezt így nem mondanám, hogy feltétlenül később ráncosodnak. Egyrészt ez igazából genetika, másrészt ember nem tudja, hogy az a százféle dolog, amit beleraknak ezekbe a krémekbe pontosan mik és mit tesznek a bőrrel hosszútávon. Az tuti, hogy hozzászoktatják ezekhez az anyagokhoz. Egyébként meg nagymamáink is képesek voltak tisztességesen megöregedni és nem hisze, hogy sokakat igazából izgattak volna a ráncok. Ez a kor, ezzel jár.

Az, hogy tisztítani kell a bőrt meg megfelelően ápolni (a megfelelő dolgokkal és mértékben), az más dolog. Arról van szó, hogy ha valami felesleges, az felesleges.

2010. aug. 10. 11:44
 6/11 anonim ***** válasza:
16%

11:33 as vok

na ne pattogjál, nem hiszem hogy szakmabeli vagy, ne mond ezt nkem,diplomás kozmetikus vagyok, és nem hiszem, h te jobban tudod, h mi van a krémekben.(ja de ugye nem a dmben meg a rosmanban kéne venni, hanem szépségszalonokban)

2010. aug. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
hát igen hajlamosak vagyunk mindeféle vackot összeszedni mert a különböző cuccoktól már azt se tudja az ember hogy melyik hatásos és mindegyiket kiprobálja így egy csomo félig megmaradt tonik vagy arctiztító marad a polcon jönnek ujak és ujak mutatják a reklámba így hát kénytelenek vagyunk kipróbálni hátha az még hatásosabb mint amit eddig használunk aztán ráövünk hogy mind szar:d és tele a polc de te boldogabb vagy mert nem maradtál le semminek a kipróbálásáról:D
2010. aug. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
11:58: Oké, de te sem vagy vegyész, se biológus (én sem, egyébként, ha érdekel), az meg ha valamit magadra kensz, az nem csak "kozmetika", hanem azzal igenis bizonyos szinten a saját szervezetedbe nyúlsz bele. Gyógyszereket sem szabad nyakra-főre szedni. És te se hiszem, hogy a vendégeidre ész nélkül teszel mindenfélét, de hidd el, sokan ezt maguktól így csinálják.
2010. aug. 10. 12:09
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyukámnak pont ugyanez a véleménye mint neked! Hát azért van benne valami. Az egyik barátnőmnek külön polca van csak arcápolókra. Van neki csomó kréme, arclemosója, tonikja és a felét netről rendelte és nincs is rajta semmi magyarul. Na meg ha valaki mindenféle cuccot a hajára ken... Vagy ha valakinek van 6tonna testápolója csak mert mindig jelenik meg új... Meg ugyanígy a sminkekkel is... Na ez már tényleg túlzás! Szerintem nem is lehet túl egészséges mindenféle műcuccokat magunkra kenni.

2010. aug. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek a kérdezővel. Van, aki még akkor is elképed, ha mondom, hogy nem használok se testápolót, se kézkrémet, se hidratálókrémet. Egyszerűen nincs rá szükségem, mert nem száraz a bőröm. Minek kenjem magamra, mikor tele van rákkeltő anyagokkal? Sminkből is az alap dolgokat használom. Lealapozom az arcom, és csak szemceruza+szempillaspirál. Meg egy kis Labello. Több bőrgyógyász is mondta, hogy felejtsem el az arcomra a tonikokat, arctejeket, krémeket. Már nem használom őket és rendbe is jött az arcom. 1 arclemosót használok és néha bőrradírt.

A másik a haj. A hajam a hobbimként is felfogható, mert nagyon figyelek rá. De ezt amit a lányok manapság csinálnak én sem értem. Odavannak, hogy pakolás, hajvégápoló, hajfényspray, UV védő, lakk, wax meg ilyenek nélkül szörnyű a hajuk. Pedig ez nem igaz, csak nem tudják normálisan ápolni meg vigyázni rá. Leginkább ebben törekszem a természetességre. Múltkor a házi tojássampont próbáltam ki (szkeptikus voltam, de tényleg működik)egy ecetes öblítés kíséretében. Semmi szintetikus cuccot nem raktam rá, és mégis fényes, könnyen fésülhető lett a hajam. Mindig azzal jönnek, hogy hosszú a hajuk, azért kell annyi vackot rákenni, mert kezelhetetlen, pedig nem igaz. Nem a hossza miatt van, hanem azért, mert tönkretették a hajszárítóval, vasalóval, festéssel, stb.

Még a krémekre visszatérve, majd ha annyi idős leszek, hogy kezdenek a rácok előjönni, akkor biztos ki fogom próbálni a ránctalanító krémeket, de most még nincs ilyenekre szükségem.

Szerintem azért használnak felesleges ápoló termékeket sokan, mert a reklámok is azt sulykolják az emberbe, hogy vedd meg ezt, vedd meg azt, és szép leszel. Meg a köztudatban is ez van, hogy minél több cuccot használsz, annál inkább ápoltnak hiszed magad.

2010. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!