Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kozmetikusom azt javasolta,...

Kozmetikusom azt javasolta, ne piszkáljam a szőrbenövéseket, ő se "szedi ki", hanem majd a természet elintézi. Vélemények?

Figyelt kérdés
Lett 1-2 szőrbenövésem intim tájékon. Azt mondta a kozmetikus akihez járok gyantázni, hogy nem szedi ki nekem, fertőtlenítsem le többször és majd a természet elintézi - vagy kibukkan egyszer csak, vagy "felszívódik". Mi a véleményetek erről? Sajnos hajlamos vagyok piszkálni magam (benövések, arcom stb, rossz szokás), de igyekszem megállni, mert attól jobb tényleg nem lesz. Testradírozni gyakran szoktam (ja ezt is javasolta, de amúgy is csinálom).
2020. nov. 19. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Én is mindig kiszedem, mert nagyon zavar. De ugye a lábam mikor még borotváltam, tele volt szőrbenövéssel, azokat nem tudtam egyesével kiszedegetni. Meg amúgy is. Ő a szakember. Ha ő azt mondja, akkor az nagy valószínűséggel úgy is van. Hallgass rá.
2020. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szóval szerintem igaza van
2020. nov. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, mennyire van benőve. Ha csak kicsit van benove, nem piros, nem gyulladt, nincs nagy csomó körülötte, oké. De a mélyebb benoveseket én mindig kiszedem a vendégeknek is.
2020. nov. 19. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem csúnya benövésekről van szó, csak az látszik, hogy alatta felsejlik a sötét szőrszál, hogy az a bőr alatt van, de nem piros, nem gyulladt stb. Akkor nem piszkálom :)
2020. nov. 19. 16:57
 5/7 anonim ***** válasza:
95%

Dolgoztam kozmetikában, igaz nem gyantáztam, de láttam csúnya szőrbenövéseket. Egyáltalán nem szívódik fel, visszakunkorodik és akár egy centisre is megnőhet a bőr alatt.

Ami bőrradír után sem bújik ki, azt ki kell segíteni, mert csak idő kérdése, hogy begyulladjon.

2020. nov. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy a "piszkálás" minden esetben 70%-os alkohollal áttörölgetett hegyes csipeszt jelent. Körömmel ne!
2020. nov. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%
A mélyebbeket néha békén szoktam őket hagyni, ha hosszas operálás után sem akarnak kijönni. Előbb-utóbb begyulladnak, és úgy már sokkal könnyebb őket kiszedni, de ez azért nem valami ideális megoldás. Felszívódni természetesen nem tudnak, nem is értem, hogy' mondhatott ilyen butaságot a kozmetikusod.
2020. nov. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!