Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zuhanyzás reggel/este?

Zuhanyzás reggel/este?

Figyelt kérdés

Alapvetően reggel szeretek zuhanyozni, mert elég izzadós vagyok, és sikerül alvás közben is kicsit leizzadnom. Viszont az sem jó, ha koszosan fekszem le, főleg ha előtte tornáztam is. Viszont a napi két tusfürdős zuhany nem használ a bőrnek. Olvastam itt hozzászólásokat, melyek szerint többen úgy oldják meg, hogy csak az egyik zuhanyzásnál használnak szappant/tusfürdőt, a másiknál csak vizet.

Több kérdésem is lenne ezekkel a dolgokkal kapcsolatban. Megköszönöm, ha válaszoltok.


1. Van az a módszer, hogy otthoni esti edzés után normál zuhanyzás tusfürdővel, majd reggel gyors zuhany csak vízzel. Ez működhet fordítva is? Azaz esti edzés után gyors zuhany csak vízzel, és reggel pedig rendesen tusfürdővel?


2. Ha délután van edzés: utána rögtön rendes zuhanyzás, és este semmi (vagy maximum vizes öblítés), vagy pedig meg lehet várni a lefekvés idejét a zuhanyzással?


3. Ha reggel használnék dezodort, és ekkor van beütemezve a sima vizes zuhany (a tusfürdős zuhany megtörtént este), a hónaljamat mossam meg azért szappannal, vagy elég a sima vizes lemosás a dezodor felkenése előtt?

Általában nem izzadásgátlót használok, hanem alumíniummentes normál dezodort, ami a szagokat semlegesíti. Tudom, az izzadásgátlót este ajánlják felkenni, de az alumíniummentes hatása elmúlna reggelre, így azt mindenképp reggel célszerű használni.


4. Mennyire egészségtelen, ha valaki csak reggel zuhanyzik?


5. Aki este zuhanyzik, reggel leöblíti magát, illetve mikor használ dezodort? Ha reggel használ, akkor előtte megmossa a hónalját, szappannal is vagy csak vízzel? (azért kérdezem, mivel a hónaljat sem túl jó napi kétszer szappanozni, de dezodor előtt indokolt lehet)



(Kicsit összetett és hosszú lett, de érdekelne mások véleménye)



2020. dec. 9. 19:09
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Én este rendesen tusfürdővel zuhanyoznék, hiszen akkor van rajtad a legtöbb kosz.

Reggel pedig a kínosabb részeket (hónalj, ágyék, láb) tusfürdővel, a többit sima meleg vízzel.

Ágyneműt legalább 3 hetente cserélj.

A dezodort sem érdemes túlzásba vinni, mert minél jobban ingerled, annál jobban izzadsz. Én a helyedbe utána néznék a bio dezodoroknak, hogy az általánosból elég legyen napi egyszer, reggel fújni. Először rosszabb lesz, majd hozzászokik.

Az izzadást pedig ki kéne vizsgálnod, lehet máshol van a gond.

2020. dec. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Este mindenképp fürödj! Akkor tényleg sok a piszok rajtad. És nem szívesen feküdnék a tiszta ágyba mosdatlanul.

Vannak kíméletes tusfürdők, amikkel nyugodtan fürödhetsz többször is.

Ágyneműt hetente cserélj szerintem.

2020. dec. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt nem hiszem, hogy kóros mértékben izzadnék, annyira azért nem vészes.

Dezodort most is napi egyszer, reggelente használok. Ezzel kapcsolatban kérdeztem, hogy esetleg elég-e, ha a dezodor előtt csak sima vízzel mosom meg a hónaljamat. De lehet, hogy nem.


Aki reggel és este is fürdik, mikor váltson fehérneműt? Az alaposabbik fürdés után, ami este van?

2020. dec. 10. 00:31
 4/4 A kérdező kommentje:

És akik nem annyira izzadnak, ők zuhanyoznak reggel is lightosan, vagy csak este?

Illetve az a módszer akkor nem jó, hogy este lightosan és reggel pedig alaposan zuhanyozni?

2020. dec. 10. 00:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!