Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi lenne a legjobb megoldás a...

Mi lenne a legjobb megoldás a hajamnak és nekem is?

Figyelt kérdés

A hajam: Váll alá ér, hullámos/göndör, most még egészséges, de rengeteg Olaplexet használok rá minden hajmosáskor (3-7-ig az összes otthonit, kivéve a 0-t, az újat), igyekszem figyelni rá, nagyon ritkán vasalom, és akkor is L'oreal Steampoddal. Alapvetően középbarna, de jelenleg 3 színű. A fele nagyon sötétbarna (szinte fekete), a másik fele vörös, elöl kétoldalt meg kék. Egyedül a kék alatt lett szőkítve, ott előtte neonzöld volt. Elméletileg mindhárom csak hajszínező, nem tartós hajfesték, bár a feketétől és a vöröstől félek, hogy nem fognak kijönni.


Nagyon hamar megunom a hajamat és folyton változtatnék rajta, csak félek a szőkítőtől, még fodrász által is, meg jelenleg nincs is rá pénzem. Gondoltam rá, hogy befestem az egészet feketére (kivéve elöl, ami már úgyis volt szőkítve), leginkább azért, mert ez a vörös nem tetszik, vagy keresek valami sötét hajszínezőt, ami talán befogná a barna hajat (pl sötétzöld, sötétkék, sötétlila), csak jelenleg nem barna és nem is egyszínű. Meg arra is gondoltam, hogy kiszőkítem magamnak, aztán kedvemre festegethetem, mert akkor befogná minden, de ettől meg félek, nem szeretném tönkretenni a hajamat. Mire lesz pénzem egy normális fodrászra, addig mégjobban megutálom a mostanit.


Szerintetek?



2020. dec. 15. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
őszintén? én hagynám ezeket az idétlen színeket, mert csak tönkreteszik a hajad és amúgysem biztos, hogy jól állnak és meghagynám az eredeti középbarna színt.
2020. dec. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hajszínezők nem károsak, kb mint egy balzsam csak pigmentekkel. Egyedül a tartós festékek és a szőkítés káros.
2020. dec. 15. 13:33
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
hát jót nem tesznek, az biztos. de te is írod, hogy a kék alatt le lett szőkítve, az már eleve roncsolt. de te tudod..
2020. dec. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%
Azt kérdezted mi a legjobb a hajadnak. Erre az a válasz hogy az, ha békén hagyod, vagy egy természetes színre fested amihez nem kell szőkíteni. Na most ezután odaírtad hogy le akarod szőkíteni és színesre festegetni, hát ez minden csak nem jó a hajnak. Eleve több színre van festve, szóval azt a hajat ha fehérre szívod ami a színekhez kell, annak kampó lesz úgy ahogy van. Olaplexel is. Ha nagyon akarod nyugodtan csináld, de azt tudnod kell hogy tönkre fog menni.
2020. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt kérdeztem, hogy mi a legjobb a hajamnak is és nekem is. Tehát egy köztes megoldás, ami annyira nem roncsolja, de nem is unom meg két hét után.
2020. dec. 15. 16:35
 6/7 anonim ***** válasza:
32%
es azt mi honnan tudjuk elore, hogy meg fogod-e unni?!
2020. dec. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát a feketétől és a vöröstől tényleg nehéz megszabadulni, ez saját tapasztalat. Életemben először vörös hajszínezőm volt, sosem kopott ki a hajamból, csak egy megfelelő hajfesték segített "eltűntetni", de akkor sem egyszeri festéssel. Valahol átérzem a problémádat, mert én sem vagyok sohasem elégedett a hajammal, legszívesebben rózsaszín hajam lenne, vagy lila, de nem éri meg ezért tönkretenni a hajad. Én 3 éve feketéből lettem szőke, és a csodaszép, dús, vastagszálú, majdnem derékig érő hajam, úgy eltört, hogy vállig vissza kellett vágni, és annyira tördezett és sérült volt, hogy óvatos fésüléssel is tört, nem tudott újra megnőni. Most, 3 évvel később már valamennyivel jobb a helyzet, viszont visszafestettem az eredeti, sötétszőke-világosbarna hajszínemre, de még mindig törik és már közel sem olyan dús, mint volt.

Ezzel csak azt akartam mondani, hogy jól gondold meg mit teszel a hajaddal, mert nagyon nehéz és nagyon költséges dolog helyrehozni utána.

Én a helyedben mindenképpen keresnék egy jó fodrászt, aki segítene kiválaszatni egy olyan színt, amit könnyű kezelni, nem túl 'káros' és szeretni is fogod. Az otthoni szőkítést meg felejtsd el, főleg ha többszínű a hajad.

2020. dec. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!