Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Csajok! Van más is akinek...

Csajok! Van más is akinek ilyen se nem egyenes se nem hullámos, hanem ilyen kettő közötti borzasztóan szállós, jellegtelen haja van? Milyen termékekkel sikerült nektek "megzabolázni"?

Figyelt kérdés
Vékony szálú hajam van, vannak benne egyenes részek meg olyan részek ahol mintha hullámos akarna lenni..vége ide-oda kunkorodik. száll állandóan. Próbáltam vasalni de nem marad egyenes kb semeddig. Ami még érdekes benne, hogy mintha tincsekbe lenne rendeződve az egész. szóval ha kibontom, lazán hátradobom, látszik h így tincsenként rendeződnek vagy nemtudom hogy fogalmazzak..Ja és nagyon száraz az egész hiába használok rá hajpakolást, olajat, hajmosás után bőven balzsamot. Valaki esetleg magára ismer? Mi vált be?

2020. dec. 15. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet, hogy egyszerűen csak göndör a hajad, és egész idáig “félrekezelted”?
2020. dec. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg sokkal hullámosabb/göndörebb, mint hiszed, és megfelelő ápolással, technikákkal, termékekkel sokkal többet ki lehetne belőle hozni.

Várunk szeretettel a magyar göndör közösség facebook csoportban, lépj be, nekem is ők voltak a hajam megmentői, ami nagyon hasonló volt leírás alapján, mint a tied. Azt hittem csak nagyon szerencsétlen vagyok a hajammal, de kiderült, hogy erősen hullámos, csigás teljesen, ha nem kezelem félre. :)

2020. dec. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, énis gyanakostam erre, a csopit épp előbb találtam meg, hátha tud valaki ajánlani rá valamit :)
2020. dec. 15. 17:03
 4/8 A kérdező kommentje:
letudnád írni légyszi, hogy neked mi vállt be rá? miket használsz?
2020. dec. 15. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak az én hajamat írtad volna le!

Kiskoromban vékony szálú, szinte egyenes, puha, enyhén hullámos hajam volt. Aztán kamaszkoromban egyszercsak bebolondult és átváltott oroszlánsörény/pitypang/vattacukor üzemmódba! Ahogy kifésültem, felpuffadt a kóc(talan)tömeg és szállt mindenfelé. Tarkónál lévő tincsek kb egyenesek maradtak, de a felette lévők szálanként kunkirodnak, ki merre lát!

Évekig szenvedtem ezzel, aztán ez lett a praktikám:

- ritkán mosok hajat (fhu, ezt kb senkinek se merem bevallani, de 1-1,5, ha úgy alakul, 2 hetente). Mivel alapból száraz a hajam és alig zsírosodik a fejbőröm (mindjárt kiderül, miért), ezért tényleg nincs is rá szükség, senki meg nem mondaná. Nyilván ha valami miatt kell, akkor hamarabb is megmosom, hogy tiszta legyen, pl tábortűz után.

- száraz, töredezett hajra való kíméletes sampont használok, ami még kevésbé szárítja a hajam. Mivel a zsíros haj sokszor ördögi kör, tényleg megfigyeltem, hogy a zsíros hajra való sampon kiszárítja a fejbőröm, ami "megijed", és több zsírt termel. Szóval kerülöm azt, hogy addig mossam, amíg nagyon ki nem szárítja a bőröm. Ezt lehet úgy is elérni, hogy eggyel kevesebbszer mosom át samponnal, vagy hígítom vízzel stb.

- nem használok semmi csodaszert, hajformázót, főleg nem hajvasalót (az se tudja szépen kiegyenesíteni, próbáltam)

- nem szárítom meg teljesen, hanem nedvesen kifésülöm és a végeket kezemben felolvasztott kókuszolajjal finoman bekenem (nem ragad össze, kb mint egy hajbalzsam, amúgy a legtöbb hajbalzsam ezt tartalmazza). Ez ápolja a töredezett végeket és fényesebb lesz, kevésbé száll

- így nedvesen, kifésülve szépen befonom (hossztól függően 1 vagy 2 fonatba) és így hagyom megszáradni, vagy télen rászárítok

- minden estére befonom ugyanígy és így alszok


Ezzel a rutinnal a hajszálak "megtanulják", melyik tincsben van a helyük és nagyon szép hullámos lesz, természetes hatású és mivel egyfelé állnak a szálak, alig száll és nem matt, hanem fényesnek tűnik. Reggel kibontom a fonatot, és csak a tetején összekuszálódott szálakat simítom le a fésűvel, nem fésülöm meg az egészet, mert akkor szállna. Így sem kócos. Max 3-5 naponta fésülöm meg, de utána újra befonom.

Fun fact: hajgumi nélkül is tökéletesen megmarad a fonat, nem csúszik szét.


Bocsi a kisregényért, remélem, valakinek segítettem :)

2020. dec. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyan ilyen a hajam, utáltam, nem lehetett kordában tartani sehogy. Egészen addig, amíg ki nem próbáltam az Elseve Dream Long SOS hajpakolását, ami csodákat tett a hajammal. Ezen kívül használok még hajvégápolót ami nagyon fontos, meg nem formázom hóvel egyáltalán. Így nagyjából mostmár el lehet hordani, de még mindig nem az igazi.
2020. dec. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Keratin kezelés mindent megoldott nekem.

Illetve Kérastase keratinos cuccai valamennyire segitettek (sampi, balzsam, pakolás, hővédő csomag)

2020. dec. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan. Hajnyíróval sikerült megzabolázni, le szoktam tolni 6 millissel, úgy a legjobb. 25/L
2020. dec. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!