Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hámlasztás után mennyi ideig...

Hámlasztás után mennyi ideig kell fényvédőt használni?

Figyelt kérdés
The Ordinary 30% AHA - 2% BHA hámlasztót használok heti egyszer esténként, reggel bekenem az arcom fényvédővel. Ha nem felejtem el akkor az azt követő nap is. De ez nálam sose tart tovább két napnál. Kéne pedig? Mennyi idő mire a bőr visszaszerzi úgymond a védettségét hámlasztás után?

2021. jan. 7. 10:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden nap kéne, hámlasztástól függetlenül is, de egy 30%-os aha mellett meg főleg. A hámlasztó csak érzékenyEBBé teszi a bőröd az UV ellen, nem azt jelenti hogy amúgy nem az. Télen is, felhős időben is van UV sugárzás és nincs semmiféle védettsége a bőrödnek ellene ezért fontos hogy rászokj a napi fényvédőzésre.
2021. jan. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Minimum 1 hétig kéne. Tök feleslegesen hámlasztasz, ha mellette játszol a bőröd egészségével. Főleg egy ilyen erős hámlasztó mellett.

Az a legszerencsésebb, ha minden nap fényvédőzől, ez nem a hámlasztótól függ, de az előző válaszoló már kifejtette ezt a részét.

2021. jan. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%
Ja, mielőtt félre érted, ez nem úgy van, hogy hámlasztasz hétfőn aztán következő hétfőig használod a fényvédőt, utána meg elrakod, hanem mindig az újabb használat után egy hétig. Úgyhogy ebben az esetben addig kell fényvédőzni, amíg el nem fogy a hámlasztó + 1 hét, amíg a bőröd nagyjából visszaáll.
2021. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 DominikX ***** válasza:
100%
Fényvédőt mindig kell hasznalni, ha nem csinálsz semmit akkor se. Leginkább SPF 30 vagy nagyobbat
2021. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják a többiek, a fényvédő amúgy is kell, de hámlasztás mellé meg különösen. Használat után 1 hétig még érzékenyebb lesz a bőröd, szóval ha heti 1-szer hámlasztasz, akkor mindenképp muszáj folyamatosan, minden nap fényvédőt használnod, különben többet ártasz a bőrödnek ezzel, mint amit a hámlasztó segít.
2021. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem. Én jelenleg ezt használom fényvédőnek:


[link]


Biztos van jobb de nekem ez tűnt olyannak ami nem zsíros nagyon és nem is túl drága. Azonban zsírosabb annál mint amilyennek gondoltam és ezért annyira nem használom szívesen. Ezért is írtam a kérdést. Szemezgettem még ezzel az Eucerinnel is:


[link]


Viszont ez meg alkoholos. Nem tudom, hogy merjem e használni. Valakinek vannak vele tapasztalatai? Vagy esetleg egy másik alternatíva?

2021. jan. 7. 22:27
 7/13 DominikX ***** válasza:
0%

Ezekből mindig dragat kell venni, mert az olcsoak nagyon rosszak, a dragat meg se érzed az arcodon.

Paulas Choicec Krave Beauty SPF nekem bejött.

2021. jan. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem igaz, hogy az olcsóbb rosszabb, a drágább pedig jobb. Én ebből használom a 30 faktorosat (1700Ft), így télre ez is elég, és gyönyörű az incije. [link]

Igen az előző tele van illatanyaggal, én kerülöm ezeket, de ha a te bőröd bírja akkor használd, de persze jobb egy szép incis. Az Eucerin szebb, igen az alkohol ott van a formulázás miatt, az a baj ezekkel, hogy zsákbamacska, hogy bírná-e a bőröd. Mint ahogy az előzőben zsákbamacska volt, hogy bírja-e a bőröd a sok illatanyagot.

Egyébként amit én használok az se zsíros, egy ilyen szatén fénye van, nagyon természetes, egészséges ragyogás jellegű.

2021. jan. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 DominikX ***** válasza:
0%

A DMes fenyvedot nem is arcra terveztek, hanem testre, nem véletlen a 200ml-es kiszerelés.

Persze lehet, hogy valakinek bírja a bőre, de nem véletlenül 20-30 dollár az 50ml-es fényvédő arcra.

2021. jan. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
83%
Én csak az incit nézem, nem azt, hogy a tervező hova szánja. Van olyan szép összetevőjű testápolóm, amit hidratálónak használok, és külön öröm, hogy 400ml, úgyhogy mindenhova jut. Próbálok túl látni azon, hogy mire mi van ráírva, és oda használni ahova jól esik. :) De megértem, hogy neked a drágább kategória vált be, mindenki bőre más.
2021. jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!