Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Milyen sorrendben kell használ...

Milyen sorrendben kell használni ezeket a termékeket?

Figyelt kérdés

Sminklemosó,Arctisztító,arctonic,c vitaminos szérum, hidratáló,

Illetve mi kellhet még? Ez mondjuk egy esti arcápolás.

És reggel mit? Mert tiszra arccal feküdtünk le akkor ez mind csak nem kell reggel is.



2021. jan. 17. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Este;

1,Olajos lemosó vagy micellás víz (nem tudom milyen a smink lemosód)

2, Víz bázisú lemosó (milyen az arctisztítód?)

3,Tonik (ez alkoholos? Ha igen akkor inkább ne használd, vagy ha szeretnéd akkor heti 1x-2x)

4,C vitamin

5, Hidratáló


Reggel;

1, Lemosó


Namármost kéne egy fényvédő, hogy teljes legyen a rutin. Ha megvan, akkor mehet így a rutin;


Este:

1,Olajos lemosó vagy micellás víz

2,Víz bázisú arctisztító

3,Tonik

4, Hidratáló


Reggel:

1, Víz bázisú lemosó

2, C-vitamin

3, Fényvédő


Nagyon sok termék van a piacon. Ha vannak pattanásaid akkor azealinsav jó lehet, ha miteszeres vagy akkor bha, ha vízhiányos akkor hialuronsav...stb. A többi terméket már bőrtípustól függően kell beszerezni.

2021. jan. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Sunshinedoll ***** válasza:

Mindig a vizesebb/hígabb állagtól haladsz az olajosabb, sűrűbb felé, hogy minden be tudjon szívódni.


Amit leírtál sorrend, az jónak tűnik, bár én C-vitamint reggelre tenném. Reggel eldöntöd, hogy lemosóval mosol arcot vagy csak sima vízzel (nekem elég száraz bőröm van, én csak sima vízzel szoktam reggel, de ha zsírosabb bőröd van, vagy jobban esik, használhatsz lemosót, ahogy szeretnéd).

Reggelre utoljára még én betennék egy fényvédőt, estére meg egy retinolos szérumot. Illetve ha nincs pénzed mindenre, én a tonikot elhagynám és vennék helyette fényvédőt.


Szóval este: lemosó, tonik (elhagyható), retinol, hidratáló

Reggel: lemosó, C-vitamin, hidratáló, fényvédő.

2021. jan. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sminklemosó micellás víz,garnier.

Lemosóm : neutrogena oli control,géles állagú

Tonic: garnier szalicil savas tág pórusra

C vitamin szerum: evelin

Hidratálo : heia d aquaboom

Van arc radír heti 1szer: neutrogena oli control

Az orrom nellett két oldalt tágak a pórusok,pattanásom így csak menzeszkor van kb 2, nem száraz az arcom inkább zsírosodásra hajlamos, de nem extrémen.

Ha a hidratáló fényvédős is lenne az jó lenne úgy vagy külön kell lennie?

2021. jan. 18. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:
53%

Én külön vennék egy fényvédőt. Egy öt forintosnyi mennyiséget kell felrakni belőle, szerintem ekkora mennyiség túl sok lenne nappalra a hidratálóból, lehet nagyon csillogna a bőröd.

#1-es vagyok.

2021. jan. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!