Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csináljak, ha ennyire...

Mit csináljak, ha ennyire miteszeresedik az orrom?

Figyelt kérdés

Kozmetikus után 4-5 nappal, de sokszor ennyi előtt is már megjelennek az orromon elég feltűnően a sok kis fekete pötty. Én nem tudom magamnak kinyomkodni, próbáltam már nagyon sokmindent, krémet, arcmaszkot, de semmivel sem tudom eltűntetni vagy kevésbé láthatóvá tenni. Hetente meg nem tudok kozmetikushoz menni. Kérdeztem a kozmetikust, bőrradírt ajánlott, az sem segít (rendszeres használat mellett sem).

Tehát az lenne a kérdésem, hogy talált-e valaki jó megoldást hasonló problémára



2021. jan. 19. 19:53
 1/2 anonim ***** válasza:
63%

Olajos lemosó jó lehet első lemosónak. Az olaj oldja a faggyút a pórusaidban, hosszú távon segít. Én a Nivea szőlőmagolajos lemosóját használom. Túl sok faggyút termel a bőröd. Szerintem dupla tisztítás, hidratálás, fényvédő segítene.

A niacinamid szabályozza a faggyútermelést, ez szérum formájában nagyon hasznos. Pl:G&G B-bomb, The Ordinary 10% Niacinamid és 1% Cink (Vannak akiknek ez a mennyiségű niacinamid pattanásokat okoz, de akkor hidratálóba keverve is hatásos lehet.)

A BHA sav pedig egy olajban oldódó hámlasztó. Lejut a pórusokba és ott kezdi el kitisztítani azokat.

2021. jan. 20. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat
2021. jan. 22. 10:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!