Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 14 éves a lányom és nagyon...

14 éves a lányom és nagyon zsirosodik a haja tudom hogy ez ebbe a korba normális de mondom azér megkérdezem. Minden második nap megkell neki mosni a haját én mondom neki hogy 3 naponta is elég lenne de ő azt mondja így nem megy ki az utcára?

Figyelt kérdés
Nincs valami trükk vagy ami valakinek bevált módszer?
2021. jan. 23. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a lányodnak. Fontos, hogy megfelelő sampont használjon, és ne forró vizet. Mosás után alaposan öblítse le, azután fél liter langyos vízbe keverjen egy teáskanál ecetet, öntse a fejére, masszírozza át vele a haját, tekerje be a fejét a törölközővel, hagyja rajta 10 percet, utána langyos vízzel öblítse le. Szárítsa meg.
2021. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is gyorsan zsirosodik a hajam,ami nekem bevált hogy nem piszkálom,nem fésülöm sokszor.Langyos vízzel mosom a hajamat és ecetes vízzel még átöblítem de nem mosom le.A fésüt is meg szoktam tisztítani.
2021. jan. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó büdös lehet a hajatok
2021. jan. 24. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatlak, én 30 vagyok és még mindig kétnaponta mosom. Nincs hormongondom, mielőtt valaki ezzel jönne! Sajnos semmit nem lehet vele kezdeni, vagy elmúlik, ha kinövi a kamaszkort, vagy nem.
2021. jan. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3. Nem büdös, mert egyáltalán nem lehet az ecetet érezni rajta, ellenben csoda fényes és sima a hajam tőle, régen is használták.


Kérdező: ha már mindent kipróbáltál és semmi megoldás, próbáld ki a kókuszolajat a kislány hajára. Nem erőltetem, csak mesélem: húgomnak volt ilyen a haja, én amúgy is raktam fel kókuszos pakolást, olvastam, hogy a zsíros hajra is jó lehet. Kipróbáltuk és nagyon jól helyre tette a haját, a korpát is.

Emellett vegyetek szárazsampont, vannak nagyon jó fújós, jó illatúak, amivel befújja, jobbnak néz ki, és nem kell folyton hajat mosnia, mert az sem tesz jót neki. Sajnos nem biztos, hogy ezek beválnak, de fent írták az ecetet, azt is tudom ajánlani.

2021. jan. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
3as:Egyáltalán nem büdös.Nem érezni rajta az ecet szagot.
2021. jan. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És olyan kókusz olajat hol lehet venni? Köszönöm szépen
2021. jan. 24. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:

5-ösnek!

Pontosan úgy van, ahogy mondod.

A háború után, jó, ha volt szappan. Az emberek szappannal mostak hajat,

és langyos, ecetes vízzel öblítették, mert a szappanos mosás után matt volt és zsíros.

Sokáig nem volt sampon, nem volt kapacitás a gyártására, ha volt is, a fodrászok használták. A gyengén ecetes víz nagyon is egészséges.

A WU2 sampont akkoriban gyártották.

A most is kapható szamponok a 70-es években kerültek be a kereskedelembe.

Én 70-ben voltam a szüleimmel Hollandiában, és akkor láttam életemben először igazi sampont.

A háború után, egészen a 70-es évekig az volt a módi, hogy elég egy héten egyszer hajat mosni. Ez nemcsak az áruhiány miatt volt, de pénzük is alig volt az embereknek. Nagyon sok ember zsíros hajjal közlekedett.

Aki normális és igényes volt, az megtalálta a módját.


Az ecet- már, ha természetes anyagból készül-, nagyon egészséges PH értéket ad.

A fanyalgók próbálják csak ki.


Ma 20%-os ecetet lehet kapni, tehát nagyon erős. Ezért 1 l vízbe max. 2 teáskanállal szabad csak tenni.

Ráöntöd, átmasszírozod, aztán becsavarod a törölközőbe egy negyedórára.

Utána le kell öblíteni.

Ha a napon szárítod meg a hajad, és nem gyötröd hajszárítóval, akkor ragyogó fényes és egészséges lesz.

2021. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!