Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha nem mosom a hajam, az...

Ha nem mosom a hajam, az megoldja a zsírosodást?

Figyelt kérdés

2 naponta mosom a hajam, régen valahol azt olvastam hogy kell hogy víz érje ennyi időközönként a fejbőrt, de sokan meg azt mondják hogy igyekezzünk csak heti egy alkalommal mosni.

de a lényeg hogy 2 napot kibír a hajam frissen mosottan, de a 3. nap óborzalom. azt tanácsolták hogy ne mossak hajat egy hétig, na de nem akarok úgy kinézni a munkahelyemen...mi az ilyeneket ápolatlannak mondjuk..elvileg a 3. meg a 6. napon is ugyan annyira zsíros, ugyan annyinak látszik. na én a 3. napot alig várom leteljen, hogy mehessek hajat mosni..

a kérdésem..ha hónapokig azt csinálom, hogy heti 1x mosok hajat, akkor egy idő után lesz olyan hogy egyáltalán nem zsírosodik majd a 3. sőt 4. napon sem?


2021. febr. 7. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen lesz. A kamasz lányomnak volt ugyanez. A fodrász azt javasolta, hogy próbáljunk meg a nyári szünetben egy olyat, hogy 10 napig ne mossuk meg.


14 nap lett belőle. Azóta heti 1x,vasárnap mossuk. Nem mondok, hogy nem lesz vasárnapra már enyhén zsíros, de közel sem úgy mint előtte... Simán normál állapotban van még vasárnap is.

2021. febr. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen típusú a hajad ? Ilyen vékony lelapuló ? Mert akkor sanszos, hogy nehezebben fogod viselni. Nekem is így volt régen, hogy három naponta mostam és a harmadikon már nagyon gáz volt.

Most már lassa egy éve heti egyszer mosom meg. Az igazság, hogy javult a helyzet, mert mostmár csak az 5. napra zsírosodik be kegyetlenül, de utána még két napot várnom kell vele. Szóval azért az túlzás, hogy ki bírna egy hetet.

Én az 5. 6. 7. Napon már csak összefogva szoktam hordani.

2021. febr. 8. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igy van, ahogy az elso irta. Vegyel ki szabadsagot, vagy oldd meg, hogy ket hetig otthonrol tudj dolgozni (amennyiben lehetseges az otthonrol dolgozas).

A ket het alatt ne hasznalj semmilyen sampont vagy kondicionalot. Ha zuhanyozaskor vizes lesz, az nem baj, de a nyakad mosasakor se kapjon tusfurdot vagy szappant. Minden nap kefeld ki alaposan (lehet, hogy utana inkabb kidobod majd a hajkefet...)

A ket het letelte utan mosd meg a szokasos samponoddal, a szokasos kondicionaloval, es egy UJ HAJKEFEVEL vagy fesuvel fesuld at.

A regi hajkefet csak akkor hasznald, ha elotte samponnal es egy fogkefevel nagyon alaposan lemostad a hajkefe-fesu fogai kozott is. Hasznalhatsz sima folyekony mosogatoszert is, az a lenyeg, hogy a teljes, a fesuben-kefeben ket het alatt osszeszedett zsirt teljesen eltavolitsd rola.

A haj zsirosodasat az is lassitja (a ket hetes nem-haj-mosas utan), ha a hajkefedet minden egyes hajmosaskor lemosod, zsirtalanitod.

2021. febr. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm nektek, megfogadom :)
2021. febr. 8. 07:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem vált be. Volt, hogy amikor épp nagybeteg voltam, és nem kellett mutogatnom magam, kipróbáltam, hogy 3 hétig nem mostam... nem indult be az öntisztulás, és utána is ugyanúgy hamar bezsírosodott - mostanában kb. másfél napot bír a hajam, ezért 2. és 3. nap szárazsamponozom (3. nap akkor, ha a 2. nap nincs időm mosni).
2021. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem az öntisztulás folyamatát várom el én sem. Huh, másfél nap azért durva. Sajnos még nem tudok annyi időt kihagyni, kipróbálom majd hogy 10 napig nem mosom..
2021. febr. 13. 06:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!