Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Egyeneshajú lányok/fiúk!...

Egyeneshajú lányok/fiúk! Használtok valamit a hajatokra, hogy úgy maradjon, ahogy reggel megcsináltátok?

Figyelt kérdés

Hogy lehetőleg ne jöjjön szét, vagy ne kezdjen el pl göndörödni. Pl kibontva hordva; de akár máshogy is jó; de most főleg a 'kibontva' érdekelne.

Pl napközben lehet, hogy simán szétmegy; vagy akár úgy, hogy lehajtotta az ember előtte a fejét pár percig az asztalra; vagy például ha hűvös, párás időben a nedvességtől begöndörödik, vagy ha pl tesi órai izzadás közben kezd el göndörödni a széle , vagy ha már meleg idők jönnek és attól izzadsz meg picit. És szóval kócos hatású lesz ott oldalt.


Azokhoz szólna a kérdés (de másoktól is jöhetnek tippek, csak ők lehet, hogy jobb, ha inkább nem jelölnek választ, hanem kommentben kifejtik), akiknek alapjáraton egyenes szálú a hajuk; tehát nincs benne se göndörség, se hullám, ha normális állapotában van hagyva; ami tehát az alapállapota neki.


(És mégegyet leírnék,ha esetleg túl sok cucc van rákenve a hajra, az nembiztos,hogy jóttesz neki, meg egyszer volt itt egy ember Gyakorin, mondjuk ő fölfelé akarta állítani a haját, hogy ő úgy próbálkozott, hogy lakkot is használt, meg zselét is, és ezeknek a súlyától lekókadt a haja.)


Amúgy még a hajvasaló hőfoka is érdekes lehet, ha van rajta olyan hőszabályozó, és hogy hány napig marad úgy; de erre lehet, hogy viszont külön kérdést kellene kiírni, de aki erről írna valamit, annak is örülök, és megköszönném.


Ja és pl még az is eszembe jutott, hogy valakinek olyannyira hosszú a haja, hogy kábé nagyjából rálapul a fejére; nekem az már túl hosszú, de ők is írhatnak akár; minden válasz érdekel, minden válasz lehet jó. :)


Előre is köszönöm tehát a hozzászólásokat. :)



2021. febr. 28. 20:13
A kérdező szavazást indított:
simán hagyom, úgymarad
nekem szétmegy napközben
hajvasaló
hajzselé
hajlakk
hajrögzítő-hab
gyakran mosom,így mindig jó frizuraalakban szárad meg,&tartósabban marad jólkinéző ezáltal, v nem feltétlen mosom gyakran, de beszárítom hajszárítóval
hajkifésülés megkönnyítésére szolgáló spraytől tud nagyjából úgy maradni, egyáltalán, vagy szinte 100%-ban nem göndörödik be
ezek közül többmindent használok, így nem megy szét
egyéb
13 szavazat
 1/10 A kérdező kommentje:

Tehát alapból hosszú-és egyeneshajú emberek tapasztalataira vagyok kíváncsi; meg még akinek van jó ötlete, véleménye hozzászólása; de tehát tipp/ötlet még olyanoktól is jöhet, akiknek nem hosszú a haja, vagy nem egyenes alapból.


Ja és a gyakran mosom-os válasznál ott az elején még nem gondoltam hajszárítóra; azt a két választ ott tehát egybe sűrítettem, tehát lehet úgy is, hogy magától szárad meg, de lehet úgy is, hogy hajszárítóval; azt kérem, aki azt jelöli, írjátok le, fejtsétek ki.


Meg pl akár a "nekem szétmegy napközben" az is lehet olyan, hogy használ is valamit, akár többet is, és úgy megy szét; vagy pl nem használ semmit, és úgy megy szét.


Pl eleve nem marad úgy napközben, vagy pl otthonról mielőtt elindulna , kifésüli, leveszi a sapkát (és ha műszálas ruha/sapka van rajta , ha nem/ha nincs), akkoris pl miután megérkezett, újra ki kell fésülnie a haját; mert szétment, és még akár utána is szétmehet a haja.


Ja és mégegyet mondanék, ha valaki rögtön hajmosás után fekszik le aludni, és hosszúhajú, akkor úgy átteheti a feje egyik oldalára a haját úgy egybe, tehát minthogyha oldalsó copfot csinálna, csak nem gumizza össze; tehát ilyen sima oldalt összefogott copf, nem feltétlenül a feje közepén összefogott, hanem lehet lejjebb is; de tehát ami copfot az egyik válla előtt csinál valaki; csak ezt most hajgumi nélkül. Na, tehát úgy ha pl háton van, akkor berakni a nyaka mögé a haját, és akkor tehát úgy oldalra; a másik meg, ha hason alszik valaki, akkor a karjaira tudja támasztani a fejét úgy, hogy ne nyomja össze közben a haját, tehát akkor sem kócolódik, tehát még ez is egy trükk.

2021. febr. 28. 20:23
 2/10 A kérdező kommentje:
*tehát az a lényeg,hogy ne gyűrd, ne terheld. (itt az előző kommentem végén)
2021. febr. 28. 20:24
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja meg még hallottam valami tartós hajkiegyenesítésről is, az párhónapig úgy marad; de ha viszont valaki nem profi, akkor nagyon el tudhatja rontani; tehát ezzel vigyázni ajánlatos szerintem. (Én ilyennel még nem próbálkoztam; meg még a felsorolt módszerekkel se minddel.)
2021. febr. 28. 20:26
 4/10 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem alapból tök egyenes, se párától se izzadságtól nem göndörödik. Pedig napi 3-4 órát mindig összetekerve kontyban van edzés alatt, utána kb 1 óra alatt megint egyenes. Anyám régen mindig besütötte ünnepségekre de sokszor mire beértünk a suliba, újra egyenes volt. A nap végére persze ziláltabb, nem az a vasalt hatású egyenes mint amikor frissen mosom-szárítom-fésülöm de a hullámostól még úgy is messze van. Szóval arra akarok kilyukadni, hogy akinek eleve egyenes a haja, az egyenes is marad. Akinek meg nem, az rásegíthet azzal hogy egyenesítő sampont-balzsamot használ, úgy szárítja vagy vasalja. A keratinos hajegyenesítés meg lutri, csoporttársam anno próbálta, első alkalommal gyönyörű lett, 1 hónapig volt egyenes a haja, másodszorra meg 2 hét múlva újra göndör volt, ráadásul jó száraz is lett pedig ugyanott csinálták és ugyanazokat a termékeket használta.
2021. febr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Várjunk csak:) Aki azt "írta", úgy marad; az lehetséges, hogy azzal is összefüggésben van, hogy milyen gyakran jár fodrászhoz?:) És akkor ott mindig esetleg olyanra vágják, hogy ha simán csak hajmosás után megszárad fésülten, de amúgy nem történik vele semmi, akkor jól álljon?:) Jó meg persze nem csak hajmosás után fésüli ki, de tehát lehet,hogy ha olyanra vágják, akkor úgy marad:) (?)

Köszönöm az eddigi választásokat, válaszírást. :):)

2021. febr. 28. 23:36
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyenes, de egy kicsit (ha vizes), akkor elnagyolt hullámok lesznek benne
2021. márc. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
5. Hát én évente 1x járok hogy formára vágja a végét, amúgy 3 havonta magamnak trimmelem.
2021. márc. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket,mentek a zöldek, és köszönöm az értékeléseket is !.
2021. márc. 16. 13:27
 9/10 A kérdező kommentje:
*mármint,értékelés helyett a szavazatokat. :):):)
2021. márc. 16. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hátközépig ér, néhol egy egy hullám ha elaludtam, de alapvetően együttműködő a hajam, és bármit rakok rá, az rontja az amúgy teljesen elfogadható helyzetet.
2021. ápr. 5. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!