Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fényvédőt este elég lemosni...

A fényvédőt este elég lemosni arctisztítóval vagy micellás víz hozza csak le teljesen?

Figyelt kérdés
Lehet hogy buta kérdés, de mindenhol mást olvasok erről.

2021. márc. 3. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
5%
Jó a sima csapvíz is. Főleg fürdés közben, ahol azért több víz tudja érni, mint egy gyors arcmosásánál. Ha nem "oldaná" a sima víz, akkor vagy nem árulhatnák, vagy csak az eltávolítóval együtt lehetne kapni.
2021. márc. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképpen ajánlott a dupla tisztítás, és a legjobb ha az első lépés egy olajos lemosó, de a micellás víz is megteszi.
2021. márc. 4. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

1-es válaszoló nagyon rosszul tudja.


1. Vagy egy micellás víz (Garnier rózsaszín kupakos, Bioderma rózsaszín kupakos) vagy egy olajos lemosó (akár a The Ordinary squalane lemosó, de a Nivea szőlőmagos lemosó is jó) legyen az első lépés (főleg, ha és amennyiben zinc oxide és titanium dioxide, azaz ásvanyi szűrős fényvédőt használsz ÉS/VAGY erősebb sminket használsz).


2. Második lépésnek egy nem habzó, illatanyag mentes vízbázisú lemosó lenne a jó választás, ami az előző lemosó maradványait és a smink/fényvédő maradványait maradéktalanul lehozza (Geek and Gorgeous Jelly Joker jó lehet, vagy akár a Cerave lemosók, de azokat jól meg kell nézni, mert bőrtípus szerint több is van).

2021. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Sminket csak nagyon ritkán használok, ezért nem tudtam hogy akkor most kell e micellás víz.

2021. márc. 4. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

3-as vagyok. Nincsmit!


Én a micellás vizet száraz bőrüként egy picit azért szárító hatásúnak találom (én se nagyon sminkelek). Most fogom kiprobálni az olajos lemosót első lépésként, kíváncsi leszek, hogy melyik megoldás lesz végül az igazi.

2021. márc. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is száraz a bőröm, én még csak 1 hete kezdtem bele a tudatos bőrápolásba. Remélem a micellás víz nem fogja szárítani az arcom.
2021. márc. 4. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A micellás víz csak akkor szárít, ha nem mosod le, vagy van benne alkohol.
2021. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Leszoktam mosni (másodiklemosóval) és alkohol sincs benne.

Nincs két egyforma bőr, kedves 7-es.

2021. márc. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!