Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A haj szépítő szerek csalások?

A haj szépítő szerek csalások?

Figyelt kérdés
Már évek óta minden hajmosáskor, balzsamozom, olajjal kenem és hővédővel lefújóm a hajam mégis kevés, rövid (nem nő) és borzasztó rossz minőségű. Kb másfél éve ki se vasaltam! Mindenféle vitamint szedek és még külön hajnövekedésre is 1-2 éve rendszeresen. (Megjegyzem mindegyiknek elég szép ára van) Más lány meg az égvilágon semmit nem ken a hajára a csak sampont és mégis derékig ér a hajuk. Kezdem azt látni, hogy az összes hajszépítő termék egy nagy csalás, sőt még károsítják a hajat ezzel még további termék vásárlására buzdítva. Csak én látom ezt??

2021. márc. 15. 00:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Sok oka lehet annak, ha nem nő a hajad. Akár egészségügyi probléma, akár valami hiba a hajápolási rutinodban. Az előbbit érdemes szakembernél kivizsgálni. Az utóbbihoz annyit tudok szólni, hogy rengeteg türelem kell hozzá. Idővel kitapasztalod, hogy mi a jó neked. A hajszépítő termékek között érdemes megfontoltan válogatni. Néha a kevesebb több, néha valóban csak ártasz azzal, ha mindenfélét rákensz. Fontos nézni az összetevőket (ezzel spórolhatsz is).

Egyébként együttérzek, mert én is hasonló cipőben járok. Mindig is hosszú, dús hajat szerettem volna, de sosem nőtt tovább 80 centinél. Nekem sajnos a hajvégeim borzasztó állapotban vannak, minden fésű kinyírja őket és 10-20 centik törnek belőle. Még a babahajaimat is metszenem kell rendszeresen. Havonta kb. fél centit, ha nő, ami épp arra elég, hogy megtartsa a hosszát (ami most épphogy 70 cm).

Kevin Murphy sampont, balzsamot, hajban maradó pakolásokat és olajokat használok. Ricinust fejjel lefele, fejbőrbe masszírozva, plusz hidegen sajtolt olajokat (kókusz, argán, avokádó, jojoba, ligetszépe stb.). Csak hideg vízzel mosom, csak a hajtőre megy a sampon, nem szárítom, nem vasalom, nem fogom lófarokba se, pár havonta ápoló színezőt rak rá a fodrász. Alap vitaminokat szedek, mint pl. A, C, B1, B2, B3, B6, B12, sörélesztőpehely tabletta meg most pl. BioTech One-A-Day. Emellett turmixba megy grapefruit csepp, matcha, maca, guarana, spirulina, chlorella, kovaföld, moringa por. És semmi sem használ.

2021. márc. 15. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, ezen a héten próbálom majd ki a rizsvizes+almaecetes öblítést, drukkolj. :D
2021. márc. 15. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azon én már túl vagyok!:D Annyit segített h 2 fokkal szebb lett utána a következő 1 nap erejéig xD
2021. márc. 15. 03:11
 4/4 A kérdező kommentje:
Kis helyzet jelentés :D nekem a revalid nevű vitamin sokat segített!
2022. jún. 3. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!