Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szüntessem meg a korpásod...

Hogy szüntessem meg a korpásodást?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok, és iszonyatosan korpásodik mostanában a hajam, és nem tudom hogy miért. 1 héten háromszor (vasárnap, szerda, péntek) mosok hajat, utána megszárítom, és kicsit vasalok rajta, hogy nem álljon össze-vissza. Hallottam olyat hogy a hajszárítótól van, mert hogy túl meleg, és kiszárítja a fejbőröm, és ez okozza a korpát. Mástól azt hallottam, hogy a samponom nem jó (bpjtorján sampon zsíros/korpás hajra). A vicces dolog az egészben hogy ha kivasalom akkor nem látszódik/hullik annyira a korpa, ha csak simán szárítom akkor meg nagyon látszódik/hullik. Hallottam már hogy hajpakolás kéne, de abból nem tudom hogy milyen, akkor más azt mondta hogy ne szárítsam hajszárítóval.

Mitől lehet és hogyan szabadulhatnék meg tőle, mert már nagyon elegem van, az iszonyatos mennyiségű korpából.



2021. márc. 20. 11:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Nozoral és Hadd&Shoulders sampon
2021. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A Nozoral-t nem ismerem, de akkor majd ránezek, a Head&Shoulders meg nagyon szárította is a hajam meg olyan csúnya lett tőle, ezért azt így hagynám.
2021. márc. 20. 16:07
 3/4 anonim ***** válasza:
+1 a Nizoralra!:)
2021. márc. 22. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
71%
Én kis olíva olajjal bedörzsölöm a fejbőröm kicsit, vékonyan, benne hagyom 10 percet, utána megmosom gyógynövényes samponnal, herbáriás, de azt is higítva, aztán leöblítem. Ennek olcsóbb, bevált verziója ha simán almaecetes vízzel öblíted le a hajad, kicsit hagyod rajta hatni, majd szódabikarbónás vízzel leöblíted és kész, utóöbltés nem kell. Szagot nem hagy, ellenben fényes, könnyebben fésülhető lesz, olcsó, természetes és gomba ölő hatású, így nekem a korpát mindig elmulasztja! 1-2 alkallom elég, rendszeresen nem szabad használni hosszú távon, mert mivel savas és lúgos hatásúak, a fejbőr újra hámlani kezd. Így tényleg csak 1-3 alkalom kell de elég is. :) Bármi ami a boltokban van, reklámozva van, tele van felesleges és mérgező adalékokkal mint parfüm, színező, sodiumok stb...legtöbbje az összetevőkből erősen rákkeltő bőrön át is. Én egyszer vettem a fáradtságot és a bánfi sampon összetevőire rákerestem sorban. Ha kiakartok nyírni valakit, akkor ajánlom, egyébként nem :D
2021. márc. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!