Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Több lépéses arcápolási...

Több lépéses arcápolási rutin? Mennyire fontos a mindennapos ápolás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18 éves vagyok, most kezdtem el kialakítani a mindennapi arcápolási rutinomat. A kozmetikusom azt mondta, ezzel már elkéstem (?!), de ettől függetlenül szeretnék változtatni hogy egészségesebb arcbőröm legyen.


Azt olvastam, napi 4-5 és 10 lépéses arcápolási rutin van. 10 lépéses az egy dél-koreai rutin, a 4-5 lépésből álló pedig elengedhetetlen. Azt is olvastam, hogy a hámalasztó, szérum és a tonik a legfontosabb. Ez igaz?

Ti milyen termékkel/kekkel ápoljátok az arcbőrötöket?



2021. márc. 25. 22:46
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ezek nem egészen így vannak.

A legfontosabb alap rutin:

-reggel este bőr típusodnak megfelelő arctisztito

-hidratáló

-fényvédő

Ezen felül ha már hozzá szokott a bőröd az alap rutinhoz használhatsz szérumokat. Hamlasztót heti egyszer kétszer. A tonik szerintem nem feltétlenül szükséges.

Olyan termékeket válassz aminek jó az összetevő listája, nem tartalmaz parfümöt, alkoholt stb. A cerave, the ordinary termékek nagyon jók. Olcsóbb kategória ami drogerias a balea med.

Ha szeretnél kérdezz nyugodtan privátba

2021. márc. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A tonik gyakorlatilag felesleges termék.

Arctisztítóra, hidratáló krémre és fényvédőre van szükséged, ahogy az előző is írta.

A hámlasztó opcionális és nem szabad túl gyakran használni.

Vannak szérumok, olajok, de ezek sem feltétlenül szükségesek.

Amikor elkezdesz kialakítani egy arcápolási rutint, NEHOGY egyszerre 10 terméket is elkezdj felkenni az arcodra!!! Először az alap 3-at szabad csak, ezeket kísérletezd ki, melyik jön be jobban a bőrödnek.

Semmiképp se olyan terméket használj, amiben illatanyag van (irritálja a bőrt), és mindig nézd meg, milyen bőrtípusra való kell neked.

2021. márc. 26. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
UI.: Mi az, hogy “ezzel már elkéstél”?? Már ne haragudj, de lehet, hogy kozmetikust se ártana váltanod, ha ilyen zöldségeket beszél.
2021. márc. 26. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)


Egyébként én sem értettem ezt a beszólását.😅 Már nagyon régóta járunk hozzá és eléggé furcsa egy hölgy. Az Ő arcát már vagy 30 éve nem érte víz, mert nem mossa azzal. Azt vallja, káros... Szakmai ártalom lehet.


Még lehetne egy kérdésem?

Írtátok hogy a bőrtípusomnak megfelelően válasszak kozmetikumokat. Nekem száraz az arcbőröm, meg még mindig egy kicsit mitesszeres/pattanásos és vízhiányos is. Ezt úgy oldjam meg, hogy például arctisztítót problémás bőrre valót vegyek és hidratálót száraz/dehidratáltra? Lehet buta a kérdés, mert ez egyértelmű, de nagyon gyerek cipőben járok még.😅

2021. márc. 26. 07:10
 5/7 anonim ***** válasza:
72%
Én a helyedben úgy csinálnám hogy olyan arctisztítót vennék ami hidratál. Szérumból pedig olyat ami a mitesszerekre pattanásokra is jó például niacinamid.
2021. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Nekem a 4-5 lépés is rengetegnek tűnik. :D

Én annyit csinálok, hogy 1 db tisztító, 1 db hidratáló és 1 db fényvédő termék.

Plusz alkalmanként egy maszk.


A kozmetikusod meg nem tűnik normálisnak ez alapján, hogy "elkéstél"....

2021. márc. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De érte víz az arcát,tekintve hogy a kozmetikumok jó része víz, INCI első helye legtöbbször ‘water’. 🤦‍♀️

Amúgy napi 2arcmosás,ebből reggel elég lehet a langyos víz. Reggel felrakhatsz egy könnyed szérumot,pl C vitamin,de nem muszáj. Ezután jön a fényvédő,ami többnyire egyben hidratáló is.

Este lemosás, smink esetén először olajos lemosóval leszeded a sminket majd gélessel lemosod. Ezután jöhet szérum/ha szoktál hámlasztani akkor heti néhányszor hámlasztó. Éjjelre jó valami testesebb krémet használni.

De szerintem ami nagyon alap az egy gyengéd lemosó és egy minőségi fényvédő főleg tavasztól.

2021. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!