Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért most kezdett el aknésodn...

Miért most kezdett el aknésodni a bőröm?

Figyelt kérdés

Eddig sose volt durván pattanásos bőröm, a tinédzser korszakom nagy részét átvészeltem tiszta bőrrel úgy, hogy arclemosón kívül nem is kellett nagyon mást használnom, most, lassan 19 éves koromra viszont elkezdett aknésodni az arcom, főleg a homlokom, az arcom jobb oldala és az államon meg-megjelennek a cisztás pattanások. Először 2020 márciusában vettem észre, hogy elkezdett kipattogni a bőröm, de az is elenyésző mértékben, most jutott el arra a pontra, hogy az eddig hatásos kenceficék nagyon nehezen segítenek az arcbőrömön. Miért van ez, illetve mit tudok tenni, hogy javítsak a bőröm állapotán? (Talán hasznos információ: 2020 júliusa óta vagyok vegetáriánus, előtte rengeteg húst ettem)


18/l



2021. ápr. 1. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet hogy a maszk viseléstől van. Sok tejterméket, tejet fogyasztasz? Az is okozhat aknét. Allergia is,hormonális változás.

Milyen arclemosót használsz?

Először egy alap rutint alakítsa ki. Kell egy bőr típusodnak megfelelő arc tisztító, napi kétszer használsz, kell egy hidratáló krém ez is mehet napi kétszer, reggel fényvédő. Ha ez megvan be lehet vezetni hámlasztót, heti egyszer kétszer használhatod. Pattanásra miteszerre jó a niacinamid.

De ha ennyire megváltozott a bőröd akkor érdemes lenne vérvételre elmenni, esetleg allergiatesztre, endokrinológiára. De egy bőrgyógyászhoz mindenképp el kellene menned.

2021. ápr. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én F vagyok, de nekem 18 éves korom után volt sok pattanásom. Szerintem a stressz miatt-nagyon sok volt belőle a főiskolán.
2021. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-esnek: Nem hiszem, hogy a tejtermék fogyasztás miatt lenne a dolog, mert ugyan annyi tejterméket fogyasztok, mint az előző években. Avonos toner-t használok napi 2x, ezek mellett egy Avonos arctisztítót minden reggel. Allegiateszt már tervben van, akkor megpróbálok még egy bőrgyógyászt is beiktatni, csak járványidőszak alatt nem tudom, hogy ez mennyire lehetséges :/ A rutinhoz a tanácsot pedig köszönöm szépen :)


2-esnek: a stressz is lehetséges, végülis kollégista vagyok és november óta a családommal egy háztető alatt kell lennem és még rátesz az érettségi miatti nyomás is... bár az előző években voltak stresszesebb időszakaim is és akkor nem voltam ennyire kipattogva...

2021. ápr. 1. 19:07
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok, itt van egy kis update: szombat óta elkezdtem újra szedni rendszeresen az allergia gyógyszeremet fűnyírás miatt és mára az aknéim több, mint fele eltűnt 4 nap alatt :O szóval allergiás reakció lehetett a háttérben, kérdés, hogy mire :D
2021. máj. 26. 11:18

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!